Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jūrmalā aizturēti trīs narkodīleri, kuri lielā apmērā tirgoja heroīnu un karfentanila sajaukumu ar heroīnu 2017. gada 09. janvāris

Strādājot narkotiku apkarošanas jomā, Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti pagājušonedēļ noskaidroja, ka kāds 37 gadus vecs vīrietis, kurš jau iepriekš vienu reizi sodīts par narkotiku realizēšanu, jau atkal atgriezies uz noziedzīgā ceļa un turpina šo nelegālo rūpalu.

Noskaidrojot vīrieša atrašanās vietu, 5. janvārī, likumsargi Jūrmalas mikrorajonā Kauguros viņu aizturēja. No vīrieša tika konfiscēti apmēram divi grami karfentanila un heroīna sajaukuma. Jāpiemin, ka karfentanils ir viena no spēcīgākajām narkotikām, kuras iedarbība uz cilvēka organismu sākas jau no pavisam nelieliem daudzumiem – viena mikrograma. Šā iemesla dēļ karfentanila lietotāji sevišķi bieži mirst no pārdozēšanas.

Policisti noskaidroja, ka aizturētais vīrietis narkotikas iegādājies no 45 gadus veca vīrieša, kurš savukārt – no 28 gadus veca vīrieša. Minētajā datumā Jūrmalas policistiem Slokā izdevās aizturēt arī šīs personas, kuras arī iepriekš sodīts par narkotiku realizēšanu. Pārmeklējot viņu automašīnu, policisti tās salonā atrada vairāk nekā 59 gramus heroīna (skat. attēlu).

Saistībā ar notikušo pret vīriešiem uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

6. janvārī visiem aizturētajiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

2016. gadā mērķtiecīgi strādājot narkotisko vielu apkarošanas jomā Valsts policija Jūrmalā ir aizturējusi 27 personas par narkotisko un psihotropo vielu realizāciju un 29 personas par šo vielu glabāšanu.