Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Nekavējoties notvērām garnadzes, kuras pierunāja Zviedrijas tūristu iegādāties kreklu un vēlāk viņu apzaga 2016. gada 30. decembris

Vakar, 29. decembrī, netālu no Rīgas autoostas pie kāda Zviedrijas tūrista piegājušas trīs sievietes un piedāvājušas par 10 eiro no viņām iegādāties kreklu. Vīrietis samaksājis par kreklu. Pēc tam sievietes nevis uzreiz iedevušas viņam pirkumu, bet aicinājušas iet iemalkot kādu dzērienu netālu esošajā kafejnīcā. Tūrists piedāvājumam piekritis un devies ar jauniepazītajām sievietēm uz kafejnīcu, kur visi četri lietojuši alkoholiskos dzērienus.

Pēc laika pavadīšanas ar jauniepazītajām dāmām, Zviedrijas pilsonis nolēmis doties uz viesnīcu. Apartamentos vīrietis atskārtis, ka no viņa virsjakas kabatas pazudis mobilais telefons, 400 Zviedrijas kronu, kas pārrēķinot eiro ir aptuveni 42 eiro, un bankas kartes.

Cietušais par notikušo paziņoja viesnīcas administratoram. Ņemot vērā, ka aizdomas par zādzību krita uz trim minētajām sievietēm, apzagtais vīrietis kopā ar atsaucīgo viesnīcas administratoru devās apsekot tuvāko apkārtni. Netālu pie autoostas viņi pamanīja visas trīs sievietes un devās pie viņām. Sievietes metās bēgt. 
Par laimi, notiekošo bija pamanījuši Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas inspektori, kuri specializējas kabatzādzību apkarošanā, un tobrīd veica profilaktiskos pasākumus. Viens no policistiem jau iepriekš bija redzējis aizdomīgo situāciju kafejnīcā, tāpēc uzreiz saprata, ka bēgošās sievietes ir izdarījušas kādu noziegumu. Policisti panāca divas no viņām un aizturēja. Šobrīd norit darbs, lai tiktu aizturēta arī trešā garnadze.

Abas aizturētās tika nogādātas Rīgas Latgales iecirknī, kur pārmeklēšanas laikā pie viņām tika atrastas nozagtās mantas. Pateicoties tam, ka policistiem nekavējoties izdevās sievietes notvert, viņas nebija paspējušas iztērēt naudu un nobēdzināt mobilo telefonu, tāpēc cietušais ir atguvis visas savas mantas. Vienīgi nopirkto kreklu Zviedrijas pilsonis tā arī nav saņēmis.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas – par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)