Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Eiropas mēroga kampaņas ietvaros vērš uzmanību uz Eiropas meklētākajiem noziedzniekiem 2016. gada 13. decembris

Lai palīdzētu 2017.gadu padarīt drošāku, Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) decembrī izvērsis kampaņu, ar kuras palīdzību vērš sabiedrības uzmanību starptautiski meklētiem noziedzniekiem ar mērķi tos aizturēt. Šodien kampaņas ietvaros Eiropā uzmanība tiek pievērsta Latvijas meklētajai personai – Vjačeslavam Makaržeckim.

Kampaņas “Eiropas Savienībā meklētākie” laikā jau no pirmā decembra līdz pat Ziemassvētkiem katru dienu tiek izcelts katras dalībvalsts viens starptautiski meklēts noziedznieks, lai kopīgiem spēkiem šīs personas atrastu un parūpētos, lai tās atbildētu likuma priekšā par nodarīto.

Veiksmīgākai ENFAST darbībai un meklētāko noziedznieku atrašanai tikusi izveidota arī interneta vietne www.eumostwanted.eu, kurā var apskatīt katras dalībvalsts meklētos noziedzniekus, par kuriem saņemts Eiropas apcietināšanas lēmums. Vērst plašāku sabiedrības uzmanību starptautiski meklētiem noziedzniekiem ir viens no meklēšanas taktiskajiem paņēmieniem, tādēļ lēmumu par to, kuras personas šajā vietnē ievietot, pieņem katra dalībvalsts atsevišķi.

Kampaņas ietvaros no visu dalībvalstu meklētajiem noziedzniekiem Latvijas meklētākais tiek izcelts šodien. Šoreiz tas ir 1987.gadā dzimušais Vjačeslavs Makaržeckis, kurš uzskatāms par organizēta noziedzīga grupējuma līderi, kas 2013.gadā nodarbojās ar metamfetamīna neatļautu pārvadāšanu un realizēšanu Latvijā lielā apmērā. ENFAST sagatavoto video par Makaržecki un pārējo valstu meklētākajām personām var aplūkot šeit: https://eumostwanted.eu/20161213LV_LV

ENFAST radīts, lai apvienotu Eiropas Savienības dalībvalstu policijas dienestus, kas meklē noziedzniekus starptautiskā līmenī. ENFAST dalībvalstīm, tostarp Latvijai, sniedz iespēju uzturēt savstarpēji tiešus kontaktus, ļaujot labāk izprast katras konkrētās valsts likumdošanas nianses, attiecīgo dienestu iespējas un darba metodes. Tāda sadarbība veicina meklēšanas pasākumu rūpīgāku plānošanu meklējamo personu atrašanās vietas noskaidrošanā un aizturēšanā. Jāpiebilst, ka decembra kampaņas laikā šī savstarpējā sadarbība kārtējo reizi pierādījusi savu darbspēju un, pateicoties vērīgu garāmgājēju sniegtajai informācijai, pagājušajā nedēļā Amsterdamā izdevies aizturēt vienu no Nīderlandes meklētajiem noziedzniekiem.

Kopš gada sākuma kopumā no visiem interneta vietnē meklēšanā izsludinātajiem noziedzniekiem 25 ir atrasti, tostarp arī Latvijas valsts piederīgais Mihails Korobļovs, par kura atrašanu ziņojām jau novembra sākumā.