Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Sestdien Esplanādē norisināsies ģimeņu drošības festivāls “Piedzīvojumu vasara” 2016. gada 26. maijs

Jau šo sestdien, 28.maijā Esplanādē no pulksten 12.00 līdz 18.00 notiks ģimeņu drošības festivāls “Piedzīvojumu vasara”. Lai vasaras sezona tiktu aizvadīta droši, festivāla laikā apmeklētāji varēs papildināt savas zināšanas dažādos ar drošību un veselību saistītos jautājumos. Tāpat visas dienas garumā apmeklētāji varēs baudīt dažādas aizraujošas, izklaidējošas aktivitātes.

 

Jau ceturto gadu Valsts policija piedalās pasākuma “Piedzīvojumu vasara” rīkošanā. Visas dienas garumā par radošām un atraktīvām aktivitātēm parūpēsies Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ieņēmumu dienests, Rīgas pašvaldības policija, Latvijas gāze, Sadales tīkls un apdrošināšana Balta. Ikvienam pasākuma apmeklētājam būs iespēja iepazīties ar operatīvo dienestu ikdienu un darba pienākumiem un drošības jautājumiem. Tāpat pasākumā būs sastopami īpašie viesi – tostarp izcilie Latvijas sportisti, kuri dalīsies veselīga dzīvesveida un sporta pieredzē.

 

            Lai vasaras sezona tiktu pavadīta bez liekām raizēm, vecākiem un pieaugušajiem būs iespēja ar policijas Prevencijas vadības nodaļas pārstāvjiem pārrunāt dažādus ar drošību saistītus jautājumus. Tāpat arī saņemt padomus, kā par šiem jautājumiem runāt ar bērniem. Radošajā darbnīcā apmeklētājiem būs iespēja kļūt par drošības ekspertiem, izgatavojot sev policista apliecību un cepuri. Pasākuma laikā policija apmeklētājus iepazīstinās arī ar jauno Valsts policijas aplikāciju “Mana drošība”. Šī aplikācija lietotājam sniegs iespēju ērtā veidā komunicēt ar Valsts policiju, ziņojot par ceļu satiksmes negadījumiem, kā arī par pareizu rīcību pēc tā. Tāpat lietotājam būs iespēja saņemt informāciju par citiem aktuāliem jautājumiem.

 

            Savukārt ceļu satiksmes drošības mācību klasē bērniem atgādinās par ceļu satiksmes noteikumiem un drošību uz ceļa. Bērniem būs iespēja piedalīties atraktīvā spēlē, kuras mērķis ir izglītot un sekmēt skolēnu zināšanas par ceļu satiksmes drošību. Būs iespēja piedalīties radošās aktivitātēs un aktīvi izmēģināt savas prasmes ceļu satiksmē, tostarp ielu šķērsošanā. Spēles laikā būs iespēja izspēlēt dažādas situācijas uz ceļa, praktiski izmēģināt un pārliecināties par savām prasmēm, kā ceļu satiksmes dalībniekam.

 

Tāpat kā pērn, arī šogad pasākuma norises laikā darbosies improvizētā studija, kurā festivāla vadītāji aprunāsies ar pasākumā iesaistītajiem drošības dienestu pārstāvjiem par viņu darba ikdienu, nestandarta situācijām, kā arī par savu pieredzi un ieteikumiem jaunajai paaudzei, lai jauno vasaras sezonu uzsāktu bez liekām raizēm. Studijā viesosies arī Latvijas sportisti – kamaniņu braucēji Inārs Kivlinieks, Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis, bobslejisti Oskars Melbārdis, Oskars Ķibermanis, Uģis Zaļims, Daumants Dreiškens, Jānis Strenga un Arvis Vilkaste, skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, kā arī Ielu vingrotājs Kārlis Erlats no Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības.

Gan pasākuma norise, gan intervijas ar īpašajiem viesiem tiks demonstrētas arī Valsts policijas mājas lapā un ziņu portālā TVNET.

 

Pasākuma laikā būs vērojami Speciālo uzdevumu bataljona tuvcīņas paraugdemonstrējumi, kā arī Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmuma dienesta suņu paraugdemonstrējumi. Tāpat varēs aplūkot operatīvo dienestu transportlīdzekļus un nofotografēties tajos. Arī pretterorisma vienības OMEGA sprāgstvielu neitralizēšanas robots, rādot savas prasmes, priecēs apmeklētājus.

 

 

Informāciju par pasākumu “Piedzīvojumu vasara” var aplūkot šeit:

https://www.facebook.com/events/909189989189372/