Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ķīpsalā notika īpašs bērniem veltīts pasākums - “Daugava zem burām”. 2016. gada 25. maijs

23.maijā, Ķīpsalā, Pilsētas Jahtkluba piestātnē norisinājās īpašs bērniem veltīts labdarības pasākums “Daugava zem burām”. Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 300 dalībnieku no Rīgas Sociālā dienesta dienas centriem, Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra, tai skaitā bērni ar īpašām vajadzībām. Pasākuma laikā bērniem tika atgādināts, cik svarīgi atcerēties ne tikai par to, kā uzvesties ūdens tilpņu tuvumā, bet arī par drošību atrodoties uz ūdens. Tāpat bērnus priecēja braucieni pa Daugavu ar buru jahtām un katamarānu.

Labdarības pasākums “Daugava zem burām” tika organizēts jau otro gadu. Tāpat kā pērn, arī šogad pasākumu organizēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policiju, Rīgas Sociālo dienestu un Burāšanas skolu “Nautica”.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kartības policijas pārvaldes Nepilngadīgo prevencijas nodaļas, Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona 3.rotas policisti jeb Ūdens policijas pārstāvji, Ostas policija, Latvijas pludmales glābēju asociācijas pārstāvji, burāšanas skolas “Nautica” un ūdenstransporta kapteiņi pasākuma laikā bērnus iepazīstināja ar dažādiem jautājumiem par drošību uz ūdens un ūdens tilpņu tuvumā. Tāpat bērniem tika sniegti padomi, un plašāk stāstīts par ūdens transportlīdzekļiem un satiksmes noteikumiem atrodoties uz ūdens.

Pasākumā piedalījās arī sadarbības partneri - buru kuģis Lībava, buru katamarāns Wild Cat, burinieks Milda, buru jahtas Hugo, Lība, Sidnetta un Rūta. Bērniem ar īpašām vajadzībām un bērniem no Rīgas bērnu namiem un dienas centriem, tika sagādāta unikāla iespēja izbaudīt vēju un stundas garumā pa Daugavu burāt ar jau iepriekš minētajām buru jahtām un katamarānu. Tāpat kā pagājušā gada pasākumā bērni ar lielu un neviltotu sajūsmu piedalījās šajos izbraukumos. Bērni atzina, ka iegūtā informācija par drošības jautājumiem uz ūdens ir ļoti lietderīga.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Nepilngadīgo prevencijas nodaļas galvenā inspektore Irina Rūķe pauž gandarījumu par padarīto: “Jau otro gadu pēc kārtas notika šāda veida pasākums. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad šis pasākums viennozīmīgi ir izdevies. Tā ir unikāla iespēja šādā neierastā un atraktīvā veidā bērniem nodot tik svarīgu un būtisku informāciju par dažādiem drošības jautājumiem vasarā. Dodoties izbraucienā pa Daugavu, bērnu acīs bija manāms saviļņojums. Tāpat arī mēs esam priecīgi, ka spējām bērniem sagādāt šādu iespēju. Ir patiesi liels gandarījums par šādu pasākumu un cerams, ka šī tradīcija turpināsies arī turpmāk.”

Tuvojoties vasarai, policija turpina piedalīties dažāda veida pasākumos, kas saistīti ar bērnu izglītošanu drošības jautājumos. Nākamais pasākums “Piedzīvojumu vasara” notiks jau šo sestdien, 28.maijā, Esplanādē.

Fotogrāfijas no pasākuma “Daugava zem burām” var aplūkot šeit:https://www.flickr.com/…/valstspol…/albums/72157668826415085