Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Organizācijas apvieno spēkus cīņā pret narkotikām 2016. gada 26. februāris

Izveidojot konsultatīvu sadarbības tīklu, šonedēļ Iekšlietu ministrijā pirmo reizi tikās vairākas organizācijas, kas apvienojušas spēkus cīņā pret narkotikām. Sadarbības tīkla ietvaros iestādes varēs nodot tālāk savu unikālo pieredzi, lai kopīgi meklētu risinājumus un sasniegtu mērķus narkotiku apkarošanas jomā.   

Paredzēts, ka tīkla dalībnieki tiksies divas reizes gadā, lai klātienē pārrunātu aktualitātes narkotiku profilakses jomā, dalītos ar pieredzi un vienotos par kopīgām aktivitātēm, kā arī apmainītos ar viedokļiem par būtiskākajiem valsts pretnarkotiku politikas attīstības jautājumiem. Paralēli tīkls darbosies elektroniskā vidē.

Viens no galvenajiem sarunu tematiem Valsts policijas, Iekšlietu ministrijas un Veselības ministrijas organizētajā pirmajā šāda veida sanāksmē bija tīkla attīstība. Šobrīd interesi par darbību tīklā ir izrādījušas jau 18 organizācijas gan no valsts sektora, gan nevalstiskā sektora. Tāpat sanāksmes laikā tika apspriesti Eiropas Savienības un globālās pretnarkotiku politikas aktualitātes, labas prakses piemēri un dalībnieku individuālā pieredze narkotiku apkarošanas jomā.

Iekšlietu ministrijas Nozares politikas departamenta direktora vietnieks, Narkotiku kontroles un narkomānijas ierobežošanas koordinācijas padomes sekretārs Jānis Bekmanis norāda: “Gan valsts un pašvaldību, gan nevalstiskā sektora visa veida resursi ir ierobežoti. Taču aktivitāšu gala mērķis ir vienots. Tāpēc tā būtu nepiedodama izšķērdība neizmantot visas iespējamās sadarbības formas, lai kopīgi veidotu, attīstītu un ieviestu Latvijas pretnarkotiku politiku.”  

Arī Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics uzskata, ka vislabākie rezultāti narkotiku apkarošanas jomā sasniedzami tikai sadarbības ceļā. “Katrai iestādei un organizācijai ir sava unikāla pieredze un specifiskas zināšanas. Strādājot kopā un apvienojot šo pieredzi un zināšanas, mēs varam narkotiku profilakses mērķus realizēt efektīvāk. Šis tīkls ir lieliska iespēja apspriest svarīgus jautājumus neformālā vidē, iegūt jaunus kontaktus, dalīties ar pieredzi un kopīgiem spēkiem veidot jaunu praksi,” viņš stāsta.  

Jebkura iestāde vai organizācija var kļūt par tīkla dalībnieku. Lai pieteiktos dalībai tīklā, nepieciešams sazināties ar Valsts policija Prevencijas vadības nodaļu, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi .

 

Sagatavoja:

Gita Gžibovska

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

Tālr. 67075264

gita.gzibovska@vp.gov.lv