Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par griķu, alkohola un riepu izkrāpšanu aiztur četru personu grupu 2015. gada 21. decembris

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturējusi četru personu grupu par 24 tonnu griķu izkrāpšanu, 405 jaunu riepu izkrāpšanu un vairāk nekā 12 000 viskija pudeļu izkrāpšanu.

Uzraugot nelegālo preču aprites jomu, ENAP darbinieku redzeslokā nonāca piecu personu grupa saistība ar tranzīta kravu izkrāpšanu no vairākiem ārvalstu uzņēmumiem. Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecināja, ka personas sagatavojušās izkrāpt autokravas ar dažādām precēm, kuras bijis paredzēts izkraut Latvijā.

Decembra sākumā ENAP darbinieki kravas izkraušanas brīdī pieķēra iespējamos ļaundarus un aizturēja tos. Šā gada 1.decembrī tika aizturēti trīs Latvijas valstspiederīgie – 47 gadus vecs iespējamais nozieguma organizators un 44 un 27 gadus veci vīrieši. Tajā pašā dienā tika atsavinātas arī trīs izkrāptās kravas, kuru kopējā vērtība ir aptuveni pusmiljons eiro. Starp izkrāptajām precēm bija 12 474 viskija “Bushmills” pudeles 0,7 litru tilpumā, 405 automašīnu riepas, kuras pārsvarā bijušas paredzētas smagajai un specializētajai tehnikai, kā arī 24,2 tonnas griķu.

Dienu vēlāk likumsargi aizturēja arī noziedzīgās shēmas iespējamo finansētāju – kādu 31 gadus vecu Krievijas valstspiederīgo. Šo vīrieti izdevās aizturēt Rīgas lidostā tieši pirms viņš grasījās pamest valsti.

Nozieguma organizators šobrīd atrodas apcietinājumā, kuru tam piemēroja tiesa pēc policijas lūguma, taču pārējiem dalībniekiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Patlaban turpinās pirmstiesas izmeklēšana, bet izmeklētāju rīcībā ir informācija, ka, ja nebūtu izdevies apturēt krāpnieku darbību, tad viņi noziedzīgo darbību būtu turpinājuši, jo kopā bija iecerējuši izkrāpt vismaz astoņas kravas ar dažādām precēm.

Pret vīriešiem uzsākts kriminālprocess par krāpšanu lielā apmērā, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu likumā paredzēts līdz pat desmit gadus ilgs cietumsods.

 

Sagatavoja:

Toms Sadovskis
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vadītāja vietnieks
Tālr. 67075394
Mob.tālr. 27878155