Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija godina labākos kolēģus 2015. gada 09. decembris

Pagājušajā piektdienā, 4.decembrī, atzīmējot Valsts policijas 97. gadadienu un pirmo gadu, kad 5.decembris atzīts par oficiālu svētku dienu, mēs godinājām savus brīnišķīgos kolēģus. Pusotra mēneša garumā Valsts policijas darbinieki no sava vidus izvirzīja kandidātus piecās nominācijās: tēla spodrinātājs, veiksmes stāsts, komandas dvēsele, misija sabiedrībai un mentors. Iepazīstinām arī jūs ar saviem šī gada laureātiem.

(VP Rīgas RP KĀRTPP PPP Kinologu nodaļas inspektore, virsleitnante)

Gundas bērnības sapnis kļūt par kinoloģi nu jau 10 gadus ir īstenība. Gunda ikdienā apmāca gan jaunos kinologus un viņu suņus, gan dodas palīgā kolēģiem uz notikuma vietām. Šogad jo īpaši medijos pamanīts Gundas un Nato kopdarbs, atrodot ievērojamu daudzumu narkotiku. Lai gan darba diena nekadnebeidzas pulkstens piecos, Gunda un Nato paspēj arī sagatavoties dažādām sacensībām. Tā šogad Nīderlandē iegūta 2.vieta Internacionālas dienesta suņu sacensībās biatlonā un jau uzsākti treniņi nākamajam startam. Gundas degsme un lepnus par savu darbu ir iedvesmas avots ikvienam, kas ar viņu kopā pavada vien neilgu brīdi.

(VP Vidzemes RP KĀRTPB Prevencijas grupas vecākā inspektore, majore)

Pirms 10 gadiem Vineta nokļuva Valsts policijā. Vineta ir Vidzemes reģiona Prevencijas grupas vecākā inspektore, un visvairāk viņai rūp bērnu un jauniešu dzīve, drošība un mērķtiecība. Gada laikā Vineta ir īstenojusi tādus nozīmīgus projektus kā “Eža spēriens”, “Mana pirmā grāmata par drošību” un “Dzīvība ir viena. Sargi to!”, ieinteresējot bērnus un jauniešus ne tikai jautājumos par drošību, bet arī par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Vinetu varētu dēvēt par ideju ģeneratoru, jo tiklīdz viens projekts noslēdzies, tā nākamais jau ieņem zemo startu.

(VP Kurzemes RP Saldus iecirkņa (2.kategorija) priekšnieks, pulkvežleitnants)

Saldus iecirknis ir Induļa otrās mājas jau 17 gadus. Kolēģi viņu dēvē par treneri gan darbā, gan ārpus tā, jo Indulim izdodas gan katram atrast īsto vietu kolektīvā, gan pamudināt visus kopīgi iesaistīties ārpus darba aktivitātēs. Ne velti Saldus iecirknī aplūkojama ievērojama izcīnīto kausu kolekcija. Jautāts par to, kā izdodas izveidot kolektīvu kā vienotu komandu, Indulis atbild: “Receptes jau nekādas nav. Es vienmēr cenšos būt tāds, kāds es esmu. Cenšos darīt tā, kā man liekas, kā ir pareizi un kā es gribētu, lai kāds dara man. Un tā mēs šeit darām visi, lai visi justos kā savā vietā.”

 

(VP GKĀRTPP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka vietniece, Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece, pulkvežleitnante)

Policijā Vineta nostrādājusi vairāk nekā 20 gadus. Pie mums jau tik ilgi noturējuši apkārt esošie cilvēki, ar kuriem ik dienu viņa strādā plecu pie pleca. Gadu laikā Vineta ir kļuvusi par visas Satiksmes drošības pārvaldes dvēseli. Paralēli darba pienākumiem veiksmīgi iniciējusi un organizējusi ne tikai sporta spēles, bet arī citus kopīgus svētku pasākumus. Gala rezultāts – saliedēts, smaidīgs un sirsnīgs kolektīvs, kas Vinetu sauc par mammu. Un nav jau brīnums, jo pati Vineta uzsver, ka kolektīvam jāprot ne tikai veiskmīgi sastrādāties, bet arī labi atpūsties.

(VP Rīgas RP Rīgas Ķengaraga iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors, kapteinis)

Marjans gājis tēva pēdās un jau gandrīz 10 gadus ir viens no policijas lielās ģimenes. Kad Ķengaraga iecirkņa kolēģi izceļ viņa gatavību strādāt, spēju uzklausīt un nebeidzamo vēlmi palīdzēt, Marjans atbild ar kautrīgu, bet platu smaidu. Papildus uzmanība Marjanu mulsina, bet ir skaidrs, kāpēc kolēģi tik atzinīgi novērtējuši viņa darbu. Viņš uzskata, ka svarīgi, lai ikviens policists ir gudrs, mierīgs, pretimnākošs un spējīgs uzklausīt. Un tieši Marjans ir šāda raksturojuma lielisks piemērs.

(VP GAP NP MTMAB Transporta, apgādes un ekspluatācijas nodaļas transporta mehāniķis)

Gunārs savu uzticību Valsts policijai izrādījis 54 gadu garumā, strādājot par transporta mehāniķi autobāzē. Gunārs ir viens no lielās Valsts policijas mehānisma mazajiem zobratiem. Viņš ir paraugs tam, ka vecumam nav šķēršļu un ir jāgrib sevi pilnveidot un attīstīt, lai nenāktos padoties jaunu izaicinājumu priekšā. Gunārs pats veiksmīgi apguvis visu jauno, vēlāk to nododot saviem kolēģiem. Lai gan Gunārs visai izvairīgi pieņem kolēģu novērtējumu, viņš ir piemērs mums visiem tieši tādēļ, ka pats nebaidās lūgt padomu un nekad neatteiks to nevienam citam.

(VP Latgales RP Daugavpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieks, pulkvežleitnants)

Andrejs papildinājis ģimeni ar vēl vienu policistu, un nu jau Daugavpils iecirknī nostrādāti vairāk nekā 20 gadi. Papildus ieguvis juridisko izglītību, strādājis par izmeklētāju līdz kļuvis par Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietnieku. Kolēģi izceļ viņa atsaucību un gatavību palīdzēt pat nakts vidū. Andrejs nekad neatteiks padomu, palīdzēs, izskaidros divreiz un pēc tam vēlreiz pārliecināsies par to, vai viss ir pareizi saprasts. Andrejs ir Daugavpils iecirkņa zināšanu galvenā krātuve.