Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pieaugušo bezatbildības dēļ satiksmes negadījumos cieš bērni 2015. gada 12. janvāris

Aizvadītajās brīvdienās noticis 201 ceļu satiksmes negadījums, kuru starpā bijušas vairākas smagas avārijas. Brīvdienās ceļu satiksmes negadījumos cietuši 28 cilvēki, pieci gājuši bojā.

Sestdien Mārupes novadā, saduroties Hyundai markas automašīnai ar Audi, cieta 5 cilvēki. Abi automašīnu vadītāji, 1989.gadā dzimusi sieviete un 1978.gadā dzimis vīrietis un 3 viņu pasažieres – 1981.gadā, 1984.gadā un 2014.gadā dzimušas sievietes, bet letāli šis negadījums beidzies kādai 2008.gadā dzimušai meitenei.

Savukārt naktī uz svētdienu Babītes novadā kāds 1988.gadā dzimis vadītājs, pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ, ietriecies dekoratīvajā zīmē “Rīga”. Vīrietis notikuma vietā miris.

Svētdien, Mārupes novadā pie autobusa pieturas uz ceļa Rīga – Jaunmārupe, diennakts tumšajā laikā, kāds 1961.gadā dzimis autovadītājs uzbrauca 1947.gadā dzimušam gājējam, kura mirstīgās atliekas aizķēris kāds cits automašīnas vadītājs, kas faktu konstatējis tikai pēc vairākiem kilometriem.

Ceļu satiksmes negadījumos cietuši arī gājēji, kas šķērsojuši ceļu tam neparedzētā vietā. Svētdien Daugavpilī cietis kāds 1958.gadā dzimis gājējs, kas pēc negadījuma nogādās slimnīcā, taču jau šorīt, šķērsojot ielu tam neparedzētā vietā, uz Jelgavas – Rīgas šosejas, gājušas bojā vecmāmiņa un mazmeita.

Kā atzīst Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis: “Šīs bija traģiskas brīvdienas ceļu satiksmē. Liela daļa satiksmes negadījumu notikuši nepiemēroti izvēlēta ātruma dēļ, kā arī nerēķinoties ar to, ka ceļi ir slideni. Vadot transportlīdzekli, jāatceras, ka esat atbildīgs ne tikai par sevi, bet arī par pasažieriem un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Tāpat redzam, ka atsevišķu pieaugušo bezatbildības dēļ, ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši arī bērni. Tas ir nepiedodami.”

 

Sagatavoja: 

Ilze Jurēvica
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67075095
Mob. tālr. 27612726
e-pasts: