Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jaunieši nogalina vīrieti un sadedzina viņa automašīnu 2015. gada 09. janvāris

Valsts policija janvāra sākumā aizturēja trīs jaunus vīriešus, kuri mantkārīgos nolūkos nogalināja automašīnas īpašnieku, vēlāk viņa līķi paslēpjot mežā un sadedzinot automašīnu. Uzsākts kriminālprocess par slepkavību.

Decembra nogalē Siguldas iecirknī ar iesniegumu vērsās kāda sieviete, kura ziņoja par to, ka pazudis viņas brālis. Sieviete policijai pastāstīja, ka pēdējo reizi viņu redzējusi 25. decembra vakarā Vangažos, bet pēc tam vairākas dienas neviens nebija ne redzējis, ne varējis sazināties ar vīrieti. Policijas darbinieki uzsāka 1979. gadā dzimušā vīrieša meklēšanu.

Izmeklēšanas laikā policisti saņēma informāciju, ka Allažu pagastā tika atrasta sadegusi pazudušā vīrieša automašīna BMW, tomēr automašīnas saimnieks neatradās ne automašīnā, ne tās tuvumā. Turpinot izmeklēšanu, policisti noskaidroja, ka vīrieša pazušana, iespējams, saistīta ar noziedzīgu nodarījumu.

Policijas darbinieki 3. janvārī Inčukalna novadā, meža masīvā atrada pazudušā vīrieša līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Skaidrojot notikušā apstākļus, policija atklāja, ka 1979. gadā dzimušais vīrietis naktī no 25. uz 26. decembri Vangažos sastapa trīs jauniešus, ar kuriem pēcāk kopā devās uz Rīgu.

Atpakaļceļā automašīnas saimnieks ļāva automašīnu vadīt vienam no jauniešiem, bet pats sēdēja blakus vadītājam. Sākotnējā versija par nozieguma motīviem ir tāda, ka jauniešiem brauciena laikā radās mantkārīgs nolūks – nolaupīt automašīnu. Savukārt tā īstenošanai viņi nolēma nogalināt automašīnas saimnieku, iepriekš sagatavojot bikšu jostu.

Divi aizmugurē sēdošie jaunieši sāka sist un ar bikšu jostu žņaugt automašīnas saimnieku. Pēc automašīnas apturēšanas jaunieši turpināja sist vīrieti līdz viņu nogalinājuši. Jaunieši vīrieša līķi ievietoja automašīnas bagāžas nodalījumā un vēlāk paslēpa Inčukalna meža masīvā.

Pēc nozieguma pastrādāšanas jaunieši turpināja vizināties ar nelaiķa automašīnu līdz mirklim, kad tā avarēja – automašīnas vadītājs nobrauca no ceļa un iebrauca kokā. Tomēr, lai slēptu pēdas, jaunieši aizdedzināja automašīnu un devās projām no notikuma vietas.

Policijas darbinieki 3. janvārī Vangažos aizdomās par slepkavību aizturēja divus 1990. gadā dzimušus vīriešus, savukārt 7. janvārī sadarbībā ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas darbiniekiem Jelgavā tika aizturēts arī trešais iespējamais nozieguma līdzdalībnieks – 1991. gadā dzimis vīrietis.

Pret visiem jauniešiem ir uzsākts kriminālprocess par slepkavību.

Šobrīd abiem 1990. gadā dzimušajiem vīriešiem ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt tiesa vēl lems par 1991. gadā dzimušā vīrieša apcietināšanu.

 

Sagatavoja:

Diāna Lūkina
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob. 29372665
diana.lukina@vp.gov.lv

www.vp.gov.lv