Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas reģionā aizturēts šī gada pirmais autovadītājs-kukuļdevējs 2015. gada 8. janvāris

Vakar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki aizturēja šogad pirmo autovadītāju - kukuļdevēju. Lai izvairītos no soda, automašīnas vadītājs policistam deva kukuli 20 eiro apmērā. Par notikušo policijā sākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Šā gada 7. janvārī ap pulksten 16:40 Rīgā, Pērnavas ielā Ceļu policijas darbinieki apturēja automašīnu “Nissan’’, kurai nebija obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Lai izvairītos no administratīvā soda, 1944. gadā dzimušais automašīnas vadītājs policistam deva 20 eiro kukuli. Par notikušo policijā sākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Šogad šis ir pirmais gadījums Rīgas reģionā, kad pret autovadītāju sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

Rīgas reģionā 2014. gadā pavisam kopā uzsākti 58 kriminālprocesi par kukuļa došanu ceļu policistam. No tiem 56 gadījumos kriminālprocesi uzsākti pret autovadītājiem un vēl divos gadījumos pret velosipēdu vadītājiem. 2014. gadā 27 kriminālprocesi ir nodoti vajāšanai, taču daudzos procesos vēl notiek izmeklēšana.

Valsts policija atgādina, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pievērsīs pastiprinātu uzmanību ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

 

Sagatavoja:

Ance Rozīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67829482
Mob. tālr. 20269131
e-pasts: