Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija aicina autovadītājus būt gataviem ziemas periodam 2014. gada 20. novembris

Tuvojoties ziemas mēnešiem raksturīgajiem laikapstākļiem, Valsts policija aicina transportlīdzekļu vadītājus būt piesardzīgākiem un izvēlēties drošu braukšanas ātrumu, kā arī atbilstošu braukšanas stilu.

Vasarā pielietotās braukšanas iemaņas ir atšķirīgas no tām, kas autovadītājiem nepieciešamas ziemas periodā. Valsts policija vērš uzmanību, ka drošai transportlīdzekļa vadīšanai ziemas laikā jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, kā arī jāizvairās no strauju manevru veikšanas, kas var izrādīties liktenīgi.

Tāpat arī jāņem vērā, ka ziemas periodā uz brauktuves veidojas ledus. Tas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu, kā rezultātā var sākties automašīnas slīdēšana. Lai no tā izvairītos, nepieciešams parūpēties arī par savlaicīgu vasaras riepu nomaiņu uz ziemas mēnešiem piemērotām riepām. Ceļu satiksmes noteikumu 182.punkts paredz, ka laikaposmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Tomēr, aicinām savas automašīnas ar ziemas riepām aprīkot savlaicīgi.

Atgādinām arī par “melnā ledus” veidošanos uz brauktuvēm, tas ir īpaši bīstams, jo nav pamanāms. Dažkārt, uz ceļa, šis ledus var izskatīties kā slapjš asfalts, bet patiesībā ir slidena ledus kārtiņa.

 

Sagatavoja:

Ilze Jurēvica
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr.: 67075095
Mob.tālr. 27612726
ilze.jurevica@vp.gov.lv