Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Brīvdienās uz Vidzemes ceļiem pieķerti 13 iereibuši autovadītāji; alkohols dod drosmi braukt arī daiļā dzimuma pārstāvēm 2014. gada 11. novembris

Aizvadītajās brīvdienās uz Vidzemes ceļiem pieķerti 13 autovadītāji, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Brīvdienu rekords kādai daiļā dzimuma pārstāvei  Madonā – 1976.gadā dzumušas sievietes izelpā konstatētas 2,75 promiles alkohola.

Visvairāk iereibušo vadītāju bijis Limbažu apkārtnē, kur policija pieķērusi 4 šoferus, Madonas apkārtnē pieķerti trīs, Gulbenes divi un pa vienam Alūksnes, Valmieras, Valkas un Cēsu pusē.

Joprojām saglabājas negatīvā tendence, ka vadītīji pie stūres sēžas stiprā alkohola reibumā jeb pārsniedzot maksimālo likumā noteikto robežu – 1,5 promiles. Šajās brīvdienās no visiem iereibušajiem šoferiem 10 gadījumos ir pārsniegtas 1,5 promiles un 3 šoferi iekļāvušies robežās no 1 līdz 1,5 promilēm.

Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks secina: „Šī tendence liecina tikai par to, ka, jo lielāks alkohola reibums, jo lielāka vienaldzība un bezatbildība. Taču mēs kontrolējam un turpināsim to darīt, līdz beidzot autovadītāji sapratīs, ka alkohols un transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas.“

Šajās brīvdienās policiju pārsteidza arī divas daiļā dzimuma pārstāves, kuras pie stūres bija sēdušās iespaidīgā alkohola reibumā. 9.novembrī, Madonā, Rūpniecības ielā tika apturēta automašīna Seat un tās 1976.gadā dzimusī vadītāja pie stūres bija sēdusies 2,75 promiļu reibumā. Savukārt 8.novembrī, Salacgrīvā, Meldru ielā automašīnas Mazda 626 34 gadus vecā vadītāja pie stūres bija sēdusies 2 promiļu reibumā.

 

Sagatavoja:

Sintija Virse
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
Kārtības policijas biroja
Prevencijas grupas
vecākā inspektore
Tālr. 26368442
sintija.virse@vidzeme.vp.gov.lv