Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijā viesojās Eiropas Padomes un Igaunijas Policijas un Robežsardzes pārvaldes pārstāvji 2014. gada 10. novembris

Šā gada 28.-29.oktobrī notika Valsts policijas organizētais seminārs „Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas sistēmas prezentācija un nepilnību identifikācija” Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētā projekta „Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietu (ĪAV) standartu uzlabošana” ietvaros. Seminārā piedalījās pārstāvji no Tieslietu un Iekšlietu ministrijām, Valsts policijas pārstāvji, kā arī ārzemju viesi – Eiropas Padomes eksperts Erik Svanidze un Igaunijas Policijas un Robežsardzes pārvaldes pārstāvis Ainvar Rahe.

Semināra laikā tika prezentēta īslaicīgās aizturēšanas un konvojēšanas sistēma ārzemju ekspertiem. EP eksperts E.Svanidze iepazīstināja ar EP Spīdzināšanas novēršanas komitejas standartiem un Eiropas Cilvēktiesību Tiesas praksi, savukārt Igaunijas Policijas un Robežsardzes pārvaldes pārstāvis A.Rahe sniedza ieskatu Igaunijas īslaicīgās aizturēšanas sistēmā. Diskutējot tika identificētas galvenās nepilnības Latvijas ĪAV jomā un noteikti virzieni turpmākai priekšlikumu izstrādei ĪAV sistēmas uzlabošanai, kuri tiks detalizēti pēc EP eksperta novērtēšanas ziņojuma saņemšanas.

Nākamais seminārs, kurā tiks prezentēti jau izstrādātie priekšlikumi ĪAV sistēmas uzlabošanai, ir plānots 2015.gada septembrī.

 

Informāciju sagatavoja:

Jana Kezika
NFI Projekta asistente