Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija brīdina – joprojām uzdarbojas krāpnieki, šoreiz jauna krāpšanas shēma 2014. gada 4. jūlijs

Valsts policija brīdina, ka atkal aktivizējušies krāpnieki, kuri dažādos veidos apkrāpj vecāka gadagājuma cilvēkus. Pēdējo dienu laikā policijā reģistrēti vairāki jauni krāpšanas gadījumi, kuru rezultātā no cietušajiem sirmgalvjiem izkrāptas lielas naudas summas. Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, kā arī brīdināt savus vecāka gadagājuma tuviniekus par šāda veida krāpniecību.

Pēdējo dienu laikā krāpnieki Rīgā kādai 1928. gadā dzimušai sievietei un 1939. gadā dzimušam vīrietim izkrāpuši vairāk nekā 2700 eiro. 1928. gadā dzimušo sievieti krāpnieki arī apzaguši, no viņas dzīvokļa nozogot monētas un dārglietas.  Zināms, ka konkrētie krāpnieki ir romu tautības liela auguma vīrietis un vidēja auguma sieviete, kas savā starpā runā svešvalodā, bet upurus uzrunā krievu valodā ar akcentu. Krāpnieki pārvietojas zilas krāsas automašīnā.   

Policijā saņemtā informācija liecina, ka krāpnieki uz ielas nolūko vecāka gadagājuma cilvēkus un, stāstot par it kā slimnīcā nonākušu radinieku, lūdz pensionāru samainīt dolārus pret eiro. Šī nauda esot nepieciešama radinieka operācijas apmaksai. Nonākot pensionāra dzīvesvietā, krāpnieki saņem prasītos eiro, pretī atstājot somu, kurā it kā atrodas 1000 vai vairāk dolāru. Vēlāk apkrāptais konstatē, ka somā nekādas naudas nav.

Policija ikvienu aicina būt uzmanīgam, kā arī par šādiem krāpniekiem brīdināt savus tuviniekus, kaimiņus un vientuļus vecāka gadagājuma cilvēkus. Tāpat policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt vecākus cilvēkus par pastāvošajiem riskiem, uzglabājot lielas naudas summas mājās. Saņemot šādus aizdomīgus lūgumus no nepazīstamām personām, policija aicina neuzticēties un nekavējoties par šādiem aizdomīgiem gadījumiem informēt policiju.

Ikvienu, kam ir kāda informācija par Sandra Linmeiera iespējamo atrašanās vietu, policija lūdz nekavējoties ziņot, zvanot uz tālruņa numuriem: 67086678, 20269017 vai 110.Ikvienu, kam ir kāda informācija par Sandra Linmeiera iespējamo atrašanās vietu, policija lūdz nekavējoties ziņot, zvanot uz tālruņa numuriem: 67086678, 20269017 vai 110.Ikvienu, kam ir kāda informācija par Sandra Linmeiera iespējamo atrašanās vietu, policija lūdz nekavējoties ziņot, zvanot uz tālruņa numuriem: 67086678, 20269017 vai 110.

 

Sagatavoja:

Ance Rozīte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā speciāliste
Tālr.  67219758
Mob. tālr. 20269131
e-pasts: