Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Reida laikā konstatēti kravas transportlīdzekļu pārkāpumi 2014. gada 3. jūlijs

Vakar, 2. jūlijā Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Autopārvadājumu uzraudzības nodaļas darbinieki sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas darbiniekiem pie Ikšķiles veica reidu kravas transportlīdzekļu pārbaudei.

Reida laikā Valsts policijas darbinieki pārbaudīja 11 smagās automašīnas, kā rezultātā tika noformēti 14 Administratīvo pārkāpumu protokoli. Astoņi no tiem tika noformēti par darba un atpūtas laika noteikumu pārkāpumiem, divi par atļautās masas vai ass slodzes pārsniegšanu un četri par neatbilstošu tahogrāfu izmantošanu.

          Jāpiebilst, ka visiem pārbaudītajiem transportlīdzekļiem bija iegādātas eirovinjetes. Kā jau ziņots, no 3. jūlija Administratīvo pārkāpumu kodeksā par braukšanu bez eirovinjetes paredzēta atbildība.

Kopumā Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes Autopārvadājumu uzraudzības nodaļas darbinieki 2013. gadā ir veikuši 170 faktiskās masas pārbaudes, 1828 kravas nostiprināšanas pārbaudes, kā arī 652 gabarītu pārbaudes. Kopumā ir sastādīti 6215 pārbaudes akti, kas ir par 945 vairāk nekā 2012. gadā

Savukārt CSDD tehniskā kontrole vakar pārbaudīja 21 transporta vienību. No tām būtiski aizrādījumi tika izteikti trīs vienībām: divas ar t.s. 2.vērtējumu, bet vienam piešķirts  3.vērtējums jeb konstatēti bīstami trūkumi vai bojājumi, kas apdraud apkārtējo vidi, cilvēku veselību, dzīvību vai satiksmes drošību. Šādā gadījumā transportlīdzeklim tiek noņemtas valsts reģistrācijas numura zīmes. 

Savukārt par 2.vērtējumu tiek anulēta atļauja piedalīties ceļu satiksmē - šiem transportlīdzekļiem konstatēti būtiski trūkumi vai bojājumi, kas ietekmē apkārtējo vidi vai var ietekmēt satiksmes drošību. Līdz ar to transportlīdzekļiem tiek noņemta tehniskās apskates uzlīme, mēneša laikā jānovērš bojājumi un jāveic tehniskā apskate.  

Jau desmito gadu CSDD veic  regulāru kravas transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli uz ceļiem. Tās mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību un apkārtējās vides kvalitāti. Kopš ir uzsāktas kontroles uz ceļiem ir pārbaudīts ap 30 tūkstoši kravas transportlīdzekļu. Ap 10%  ir piešķirts t.s. 2.vērtējums 1% ir piešķirts t.s. 3.vērtējums.Transportlīdzekļu tehnisko kontroli uz ceļiem veic gan Latvijā, gan ārvalstīs reģistrētiem kravas automobiļiem un piekabēm.

Šādus kopīgus reidus Valsts policija un Ceļu satiksmes drošības direkcija veiks arī turpmāk.

 

 

Zane Arāja
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Vecākā inspektore
67275095; 29374566