Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizliegtas vēl divas sintētiskās apreibinošās vielas 2014. gada 28. februāris

Saskaņā ar likumu "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" minētā viela un to saturošie izstrādājumi kā fiziskām tā juridiskām personām triju darbdienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas jānodod Valsts policijai.

Ja fiziskā vai juridiskā persona triju darbadienu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas nenodod Valsts policijai minēto vielu vai to saturošus izstrādājumus, Valsts policija vai cita izmeklēšanas iestāde to saskaņā ar likuma "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" 4.panta ceturto daļu izņem.

            Lēmums ieviest pagaidu aizliegumu pieņemts, pamatojoties uz Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes veikto ekspertīžu rezultātiem un informāciju no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas datu bāzes par jaunajām psihoaktīvajām vielām. Konstatēts, ka tās pieder kanabinoīdu grupai un to iedarbība var radīt nopietnus draudus cilvēka veselībai un dzīvībai.

            Latvijā abas šīs vielas nelegālajā apritē konstatētas salīdzinoši nesen – šā gada janvārī, taču aizvadītā gadā tās identificētas arī citās valstīs – Beļģijā, Rumānijā, Ungārijā, Zviedrijā, Turcijā un Vācijā.

 

 

Sagatavoja:

Sintija Virse

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā inspektore

Tālr. 67075394; 26368442

sintija.virse@vp.gov.lv