Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ekonomisko noziegumu apkarošanas jomā pērn novērsts kaitējums 18 miljonu eiro apmērā 2014. gada 24. februāris

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) pērn, veicot apjomīgas izmeklēšanas un nosūtot kriminālvajāšanai vairākus iepriekšējos gados uzsāktus kriminālprocesus, novērsusi kaitējumu valstij un cietušajām personām kopumā vairāk nekā 18 miljonu eiro apmērā. Šie par noziedzīgi iegūtiem atzītie naudas līdzekļi ieskaitīti valsts budžetā vai atgriezti cietušajām fiziskajām un juridiskajām personām. Dažādu kriminālprocesu ietvaros kopumā pērn uzlikts arests naudas līdzekļiem vairāk nekā 28 miljonu eiro apmērā.

2013. gadā ENAP darbinieki novērsuši vairākus mēģinājumus izkrāpt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus lielā apmērā, kā arī apturējuši vairāku organizētu krāpnieku grupu darbību. Pērn uzsākti 11 kriminālprocesi par ES fondu līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā vai organizētā grupā. Šajos par sevišķi smagiem atzītajos noziedzīgajos nodarījumos kopumā mēģināts izkrāpt gandrīz piecus miljonus eiro ES fondu līdzekļu.

Pērn kriminālvajāšanai nosūtīti arī seši jau iepriekš uzsāktie kriminālprocesi, kuros izmeklēti ES fondu līdzekļu izkrāpšanas mēģinājumi kopumā gandrīz trīs miljonu eiro apmērā. Ievērojamas summas mēģināts izkrāpt gan lauksaimniecības jomā, gan dažādu uzņēmējdarbības un komercdarbības attīstības projektu ietvaros.

Tāpat ENAP darbiniekiem izdevies atklāt un aizturēt vairāku noziedzīgu grupējumu darbību. Kriminālvajāšanai pērn nosūtīti septiņi kriminālprocesi, kas ierosināti pret četrām organizētām grupām, kuru ietvaros kopumā 30 personas ar viltotu privāto testamentu palīdzību izkrāpušas dzīvokļus. Krāpnieki apzinājuši vientuļus, vecus cilvēkus, lai tūlīt pēc viņu nāves, izmantojot viltotu testamentu, iegūtu šiem cilvēkiem piederējušo īpašumu. Krāpšanu rezultātā kopumā nodarīts materiālais zaudējums vairāk nekā 280 tūkstošu eiro apmērā.

Savukārt oktobrī aizturēta organizēta grupa, kas izstrādājusi krāpniecisku shēmu, lai ar viltotu dokumentu palīdzību izkrāptu gandrīz pusotru miljonu eiro, iesniedzot prasību tiesā par it kā pastāvoša parāda piedziņu. Pērnā gada beigās kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām personām.

Jau iepriekš esam informējuši, ka ENAP darbinieki pērn, turpinot īstenot vienu no Valsts policijas pērnā gada prioritātēm – nelegālās akcīzes preču aprites ierobežošanu –, atsavinājuši ievērojamus nelegālā alkohola un cigarešu apjomus. Nelegālās izcelsmes akcīzes preču aprites apkarošanu ENAP par prioritāru darbības virzienu izvirzījis arī 2014. gadam. 

Tāpat par prioritāriem darbības virzieniem ekonomisko noziegumu apkarošanas jomā ENAP 2014. gadam izvirzījusi arī cīņu ar viltotas naudas izplatīšanu un izgatavošanu, kā arī noziegumu novēršanu augsto tehnoloģiju jomā, apkarojot dažāda veida krāpšanas interneta vidē un datorpirātismu. Arī ES struktūrfondu izkrāpšanas mēģinājumu apkarošana joprojām būs viens no ENAP darbības prioritārajiem virzieniem.

 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29402290

www.vp.gov.lv