Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par naudas izspiešanu apcietināts vairākkārt tiesāts vīrietis 2014. gada 4. februāris

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki pēc vairāku mēnešu ilgas izmeklēšanas par izspiešanu aizturēja iepriekš vairākkārt tiesāto, 1960. gadā dzimušo Raiti Kononovu. Aizturētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Veiktās izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka aizturētais, piedraudot ar vardarbību, izspiedis no cietušās personas desmit tūkstošus eiro. Pret Kononovu ierosināts kriminālprocess par izspiešanu. Policija turpina izmeklēšanu un lūdz atsaukties personas, kuras varētu būt cietušas no aizturētā vīrieša noziedzīgām darbībām vai kuru rīcībā ir kāda izmeklēšanai noderīga informācija, zvanot pa tālruņiem 67075364 vai 67075366. Anonimitāte garantēta.

Aizturētais ir spilgta persona kriminālajās aprindās. 2003. gadā vīrietis notiesāts uz septiņiem gadiem par ieroču nelegālu iegādāšanos un glabāšanu. Tiesa atzina, ka vīrietis iegādājies un realizējis ieroci, ar kuru 2001. gada jūnijā nogalināts Valsts ieņēmumu dienesta Ludzas rajona nodaļas priekšnieks Vjačeslavs Liscovs.

Savukārt pērn Latgales apgabaltiesa piesprieda naudas sodu 142 minimālo mēnešalgu jeb 42 401 eiro apmērā par neatļautām darbībām ar muitošanai pakļautām precēm. Tiesa atzina, ka apsūdzētais, darbojoties personu grupā, organizējis nelegālu spirta uzglabāšanu un gatavošanu realizācijai. Kopējais nelegālā spirta apjoms sastādījis vairāk nekā 31 tonnu. Augstākā tiesas Krimināllietu departaments Latgales apgabaltiesas spriedumu atstāja negrozītu. 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29402290

www.vp.gov.lv