Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Bauskā aizturēti divi autovadītāji par kukuļdošanu 2014. gada 27. janvāris

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka strādājot pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā pagājušajās brīvdienās Bauskā aizturēja divus autovadītājus, kuri mēģināja  piekukuļot policijas darbiniekus.

VP ZRP Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas darbinieki, vienu no kukuļdevējiem 1985.gadā dzimušu vīrieti aizturēja 25.janvārī Bauskā. Autovadītājs, vadot transportlīdzekli pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, lai netiktu noformēts administratīvais pārkāpuma protokols mēģināja iedot policijas darbiniekiem 20 eiro. Savukārt 1971.gadā dzimušu vīrieti aizturēja 26.janvārī, kurš vadīja transportlīdzekli alkohola reibumā. Lai netiktu noformēts administratīvais pārkāpuma protokols mēģinājis policistiem iedot 100 eiro, pēc kā arī tika aizturēts.

Par kukuļdošanu uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas “ Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām.

Policija turpina strādāt pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302,20293472
ieva.sietniece@zemgale.vp.gov.lv