Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizvadīta šogad traģiskākā diennakts uz ceļiem; negadījumos trīs bojāgājušie 2013. gada 21. marts

Vakar ap pulksten 13:00 Bauskas novada Dāviņu pagastā automašīnas ”Opel Astra” vadītājs, 1950. gadā dzimis vīrietis, uz slidenas brauktuves netika galā ar automašīnas vadīšanu, saslīdēja un iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur sadūrās ar kravas automašīnu, kuru vadīja 1955. gadā dzimis vīrietis. Sadursmes rezultātā bojā gāja automašīnas ”Opel Astra” pasažiere, 1951. gadā dzimusi sieviete, cieta arī vieglās automašīnas vadītājs un 1993. gadā dzimis pasažieris. Steidzot uz šo negadījumu, slidenās brauktuves dēļ  grāvī ieslīdēja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna. Cieta trīs medicīnas darbinieki – 1964. un 1952. gadā dzimušas sievietes un 1965. gadā dzimis vīrietis, automašīnas vadītājs.

Smags negadījums vakar ap pulksten 19:30 notika arī Madonas novada Sarkaņu pagastā, kur vīrietis, vadot automašīnu ”Toyota Avensis”, notrieca gājēju, 1968. gadā dzimušu vīrieti, kas atradās uz ceļa braucamās daļas bez gaismu atstarojošiem elementiem. Gājējs trieciena rezultātā nonāca pretējā braukšanas joslā, kur tam pāri pārbrauca smagā automašīna ar puspiekabi. Notikuma vietā vīrietis mira.

Madonas novadā vakar notika vēl viens negadījums - Bērzaunes pagastā ap pulksten 21:00 automašīna ”Mercedes CLK-320” nobrauca no ceļa un apgāzās. Notikuma vietā no gūtajām traumām mira automašīnas vadītājs, 1953. gadā dzimis vīrietis. Sākotnējā notikuma vietas apskate liecina, ka vadītājs visticamāk pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu, kas šajā vietā ir 70 km/h.

Vakar Rīgā divos negadījumos cietuši arī nepilngadīgie. Augusta Deglava ielā 2004. gadā dzimusi meitene cieta negadījumā, kura rezultātā ievietota reanimācijā. Savukārt, Ķeguma novadā divi zēni skrēja pāri brauktuvei neatļautā vietā un vienu no viņiem, 2002. gadā dzimušo, notrieca automašīna. Zēns pēc negadījuma tika nogādāts slimnīcā. Precīzākus abu notikumu apstākļus šobrīd skaidro policija.

Minēto negadījumu kontekstā policija aicina autovadītājus nopietni izvērtēt ceļa stāvokli un meteoroloģiskos apstākļus un izvēlēties atbilstošu braukšanas stilu.  Šogad, par spīti tam, ka tuvojas aprīlis, joprojām periodiski uzsnieg sniegs, kas var radīt paaugstinātu bīstamību uz ceļiem, tāpēc visiem satiksmes dalībniekiem jābūt īpaši uzmanīgiem.

Joprojām aktuāla ir gaismu atstarojošu elementu lietošana; policija atgādina, ka diennakts tumšais laiks ir visos gadalaikos - arī pavasarī un vasarā - un mīts par to, ka atstarotāji gada gaišajā laikā vairs nav vajadzīgi, ir nepareizs un bīstams.

Tāpat, tuvojoties pavasara brīvdienām, policija aicina vecākus ar savām atvasēm vēlreiz pārrunāt drošības noteikumus gan uz ceļa, gan citviet. Arī citus autovadītājus aicinām būt modrus, jo bērni, piedaloties ceļu satiksmē, nereti var būt neprognozējami.

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715

www.vp.gov.lv