Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Fotoradars Hipokrāta ielā jau vairāk kā mēnesi; joprojām ik dienas tiek fiksēti aptuveni 350 pārkāpumi 2013. gada 26. februāris

Policija norāda, ka šī ir paaugstināta riska vieta un ne velti atbildīgās institūcijas, izvērtējot visus apstākļus, šajā posmā ir noteikušas atļautā braukšanas ātruma ierobežojumu – 30 kilometri stundā darba dienās laikā no pulksten 07:00 līdz 19:00. Jau vairāk kā mēnesi ar mainīgu intensitāti un darba laiku Rīgā, Hipokrāta ielā, strādā viens no Valsts policijas (VP) četriem pārvietojamiem radariem. Taču, neskatoties uz to, cilvēki joprojām turpina pārsniegt ātrumu – vidēji vienā dienā Hipokrāta ielā pie nama numur seši esošais fotoradars fiksē 300 līdz 350 pārkāpumus un šis skaits, laikam ejot, nav sarucis. Policija aicina autovadītājus ievērot atļauto braukšanas ātrumu un būt īpaši piesardzīgiem vietās, kur koncentrējas skolas, bērnudārzi un līdz ar to - arī mazāk aizsargātie un neprognozējamākie ceļu satiksmes dalībnieki.

Absolūtais ātruma rekords šajā vietā fiksēts šī gada 11. janvārī, kad pulksten 12:00 dienā vadītājs traucies ar ātrumu 92 km/h. Pāris dienas vēlāk, 15. janvārī, pulksten 13:03 fiksēts ātrums 75 km/h. Jāpievērš uzmanība arī diennakts laikam, kad izdarīti šie lielie pārkāpumi – tas ir pusdienas laiks, kad nereti bērni un jaunieši dodas pusdienās vai mājās.

Policija joprojām turpina darbu pastiprinātā režīmā – ātruma pārkāpēji tiek kontrolēti gan ar ceļu policijas ekipāžu, gan rokas radaru, gan līdzšinējo četru policijas pārvietojamo radaru palīdzību, kas turpina fiksēt ātruma pārkāpumus visā valsts teritorijā – gan Rīgas reģionā, gan ārpus tā.

VP atgādina, ka atļautais braukšanas ātrums nav mainījies un tas jāievēro it visur – gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām. Policija aicina satiksmes dalībniekus nepārkāpt noteikumus, nebūt vieglprātīgiem un nepakļaut riskam savu un citu cilvēku drošību un dzīvību, jo ātruma pārsniegšana ir viens no biežākajiem negadījumu iemesliem.

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014
Mob.tālr. 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv
www.vp.gov.lv