Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Brieža treneris: "Mairis ir talants. Un, ja talantam pareizi dod darīt darbu, tas paliek arvien stiprāks un stiprāks." 2012. gada 17. decembris

Nokautēt grieķi otrajā raundā, fināla pirmajos divos raundos strādāt tikai uz punktiem un trešo aizvadīt mierīgi – tie visi bija trenera norādījumi, kuros bokseris klausījās un visu izpildīja teicami. ”Mums ar Mairi ir ļoti labs personīgais kontakts. Es viņu ļoti labi jūtu - to nevar izskaidrot, bet vados pēc sajūtām un zinu, kas tieši un kā jādara, lai gūtu panākumus. Un tas strādā.”

Kas attiecas uz pretiniekiem, treneris atzīst, ka ”uz Rīgu visi bija atbraukuši uzvarēt. To varēja just jau ģērbtuvēs – atmosfēra un noskaņojums bija kareivīgs, visi sportisti bija stipri, labi sagatavojušies”. S. Kleins piebilst, ka apsveikumos citu klubu treneri slavējuši Briedi par labu, taktisku un pārdomātu boksu visa vakara garumā.

Domājot par nākotni, pagaidām gan treneris, gan Mairis Briedis par konkrētiem plāniem nerunā. ”Ir skaidrs, ka Mairim jāpāriet augstākā līmenī, taču pie Latvijas iespējām tādām cīņām sagatavoties praktiski nav iespējams. Nepieciešams samenedžēt visu kompleksu – labu treneri, psihologu, atbalsta komandu, sparinga partnerus. Problēmas bija jau tad, kad Mairis meklēja pretiniekus trīs raundu cīņām, taču, ja domā par gatavošanos pieciem un sešiem raundiem, tad jāskatās plašāk.”

Tas, ko treneris zina noteikti - Briedis turpmākās cīņas aizvadīs svara kategorijā līdz 91 kilogramam. ”Tas ir Maira svars, tā ir viņa kategorija un nav vajadzības boksēties ar smagsvariem. Tur nekā laba nebūs. Var jau uzaudzēt masu, bet svarīgākais ir iekšējie orgāni, tie nostiprinās ilgstošā laika periodā. To labi parādīja arī vakardienas turnīrs – kad pretinieks bija Maira svarā, bokss bija skaists, viegls un elegants.

Jau vēstīts, ka vakar ”Arēnā Rīga” notika Eiropas lielākā boksa komercturnīra ”Bigger’s Better” superfināls, kurā triumfēja latviešu bokseris Mairis Briedis, iegūstot 2012. gada turnīra karaļa titulu un 25 000 ASV dolāru.

Pievienotie dokumenti: