Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par slepkavību A.Briāna ielā aizturēti četri vīrieši 2012. gada 5. septembris

Svētdien, 2. septembrī, neilgi pirms pusnakts policijas darbinieki kādā dzīvoklī A.Briāna ielā atrada 59 gadus veca vīrieša līķi ar redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm – vīrietim bija durta brūce sirds apvidū. Bija arī skaidri redzams, ka no dzīvokļa pazudušas vairākas mantas.

Pārmeklējot apkārtni, policisti netālu no dzīvojamās mājas atrada nazi, kurš visticamāk tika izmantots, lai veiktu šo noziegumu. Izmeklēšanas gaitā jau nākamajā dienā likuma sargiem izdevās noskaidrot un aizturēt četrus agrāk sodītus vīriešus, kuri savu vainu noziegumā atzina.

Aizturētie pastāstīja, ka viens no viņiem pazina upuri, tādēļ 2. septembra pēcpusdienā dzīvoklī viņiem izdevās iekļūt, izmantojot uzticību. Kad bija nokļuvuši telpās vīrieši piekāva 59 gadus veco dzīvokļa saimnieku un vēlāk viens no viņiem padzīvojušajam kungam atņēma dzīvību, iedurot nazi sirdī.

Aizdomās turētie atzina, ka pēc slepkavības izdarīšanas kopīgi no dzīvokļa aiznesuši vērtīgākās mantas un, ejot prom, aizslēguši durvis. Tomēr vēlāk, kad jau bija iestājusies tumsa, viņi nolēma atgriezties dzīvoklī, lai aiznestu pārējās mantas. Tā kā atslēgu uzbrucēji bija pazaudējuši, viņi uzlauza dzīvokļa durvis un apzaga to vēlreiz.

Šobrīd lielāko daļu mantu izmeklētājiem ir izdevies atgūt un divi no aizdomās turētajiem – 1970. un 1975. gadā dzimušie – ar tiesas lēmumu jau apcietināti. Abiem pārējiem, kuri dzimuši 1976. un 1984. gadā, drošības līdzeklis vēl nav piemērots, taču arī viņiem policija lūgs apcietinājumu.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta 9. un 10. punkta – par slepkavību, ja to izdarījusi personu grupa mantkārīgā nolūkā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta atbildība sods - mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un policijas kontrole uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

 

 

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
FACEBOOK lapa: http://www.facebook.com/VPRRP 
TWITTER: http://twitter.com/VPRRP   
DRAUGIEM lapa http://www.draugiem.lv/vprrp  
e-pasts: