Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ģimenes mājā Salacgrīvā atklāj marihuānas ražotni 2011. gada 16. novembris

Pagājušajā nedēļā Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbinieki apturēja Salacgrīvā ierīkotas marihuānas ražotnes darbību. Kopā aizturētas četras personas un atsavināti vairāk nekā 10 kilogrami marihuānas. 

VP RRP Kriminālpolicijas darbinieki, veicot izmeklēšanu, noskaidroja, ka vienā no Salacgrīvas privātmājām varētu būt ierīkota marihuānas audzētava. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka ar audzēšanu varētu nodarboties četru personu grupa un ka augi pēc izžāvēšanas tiek realizēti Rīgā. 

Noskaidrots, ka nelegālo audzētavu varētu būt ierīkojuši vienas ģimenes locekļi – 23 gadus vecs dēls, 61 gadu veca māte un 65 gadus vecs tēvs. Viņi, savstarpēji vienojoties, iegādājās nepieciešamo aprīkojumu, lai radītu piemērotus apstākļus marihuānas sēšanai, audzēšanai un žāvēšanai. Katram ģimenes loceklim bija sava loma noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā. Grupējumā bija iesaistīts arī kāds 39 gadus vecs vīrietis, kurš bija šīs ģimenes draugs. 

Pagājušajā otrdienā Rīgā likuma sargi aizturēja visus trīs grupējumā iesaistītos vīriešus un pie 39 gadus vecā vīrieša atrada aptuveni 50 gramus marihuānas. Vēlāk, veicot sankcionētu kratīšanu viņa dzīvesvietā Rīgā, policisti atrada vēl aptuveni sešus gramus marihuānas. 

Taču, kad likuma sargi veica sankcionētu kratīšanu Salacgrīvas privātmājā, aizturēta tika arī ceturtā grupējuma dalībniece. Privātmājā policisti konstatēja, ka kaņepes iedzīvotāji audzēja siltumnīcā un divās pagrabstāva telpās, kuru kopējā platība ir aptuveni 80 kvadrātmetri, taču augšējā ēkas stāvā augus ģimene žāvēja. Kopā dzīvojamajā ēkā policisti atsavināja vairāk nekā desmit kilogramus izžāvētas marihuānas un visu audzēšanai nepieciešamo aprīkojumu. 

Par narkotisko vielu ražošanu un izplatīšanu sākts kriminālprocess pēc vairākiem krimināllikuma pantiem un diviem jaunākajiem aizturētajiem vīriešiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv