Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija brīdina – neglabājiet maksājumu kartes kopā ar to PIN kodiem! 2011. gada 28. februāris

2011.gada 25.februārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Policija brīdina – neglabājiet maksājumu kartes kopā ar to PIN kodiem!

Pēdējo divu dienu laikā Valsts policijas(VP) Rīgas reģiona pārvaldē(RRP) konstatēti trīs gadījumi, kuros cietušajiem no viņu banku kontiem izņemta nauda, izmantojot zagtas vai nozaudētas maksājumu kartes. Naudu likumpārkāpējiem izdevies iegūt, jo līdzās maksājumu kartēm bija arī to kodi.

Valsts policija atgādina, ka maksājumu karte ir veids, kā pasargāt sevi no zādzībām, jo maksājumu karte ļauj izvairīties no skaidras naudas pārnēsāšanas. Karte ir kā seifs, bet tikai tik ilgi, kamēr citiem nav pieejams tās PIN kods. Ja kartes kods tiek glabāts uz lapiņas blakus kartei, tad tikpat labi makā varētu atrasties skaidra nauda.

Vakar, 24. februārī, VP RRP Centra iecirknī vērsās kāds iedzīvotājs, kuram no viņa bankas konta pēc kartes nozaudēšanas vai nozagšanas bija izņemti 300 lati, savukārt aizvakar VP RRP Teikas iecirknī vērsās divi cietušie, kuriem no kontiem analoģiskā veidā bija izņemti 800 un 600 lati.

 Valsts policija brīdina iedzīvotājus, ka nedrīkst makā glabāt lapiņu, uz kuras uzrakstīts maksājumu kartes PIN kods, kopā ar pašu maksājumu karti. Policija aicina iegaumēt PIN kodu no galvas, bet, ja kodu ir grūti atcerēties, tad to var pierakstīt šifrēti vai, piemēram, telefonā.

             

Sagatavoja:
Toms Sadovskis
VP Rīgas reģiona pārvaldes
Preses un sabiedrisko attiecību sektora
Vecākais speciālists
tālrunis: +371 67219872 mob. +371 27878155
e-pasts: toms.sadovskis@riga.vp.gov.lv