Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Uzticamība policijai arī krīzes laikā ir stabila 2011. gada 17. februāris

2011.gada 17.februārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Uzticamība policijai arī krīzes laikā ir stabila

Jau tradicionāli gada sākumā tiek paziņoti socioloģisko aptauju rezultāti par sabiedrības uzticamību policijai un sabiedriskās drošības jautājumiem.

Pēc jaunākajiem datiem 68% Latvijas iedzīvotāju (atbildes drīzāk uzticas un pilnībā uzticas) ir izteikuši uzticību Valsts policijas darbam. Salīdzinot situāciju Latvijas reģionos, lielāka uzticēšanās policijai vērojama Vidzemes reģionā  un Rīgas reģionā. Situācija lielajās pilsētās, tajā skaitā Rīgas pilsētā, ir daudz sliktāka, ko pierāda arī zemais iecirkņa inspektoru atpazīstamības procents valstī – tikai 23% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka zina savu iecirkņa inspektoru. Situācija ir stipri labāka reģionos ārpus lielajām pilsētām. Kā preses konferences laikā minēja Artis Velšs, viņa darba prioritāte būs uzlabot šos rādītājus. Vēl tuvākajā laikā tiks pievērsta pastiprināta uzmanība likumpārkāpumu novēršanas jautājumiem saistībā ar īpašuma drošību un zādzībām no automašīnām.

Pēc aptaujas datiem, par pozitīvu policijas darbu tiek uzskatīta ātra reaģēšana, laipnība un pretimnākšana. 10% aptaujāto atzinuši, ka policisti ir pelnījuši lielākas algas un cieņu.  Tajā pašā laikā 52% iedzīvotāju uzskata, ka būtu jāuzlabo policijas darba organizācija, attieksme pret iedzīvotājiem (22%), jāpalielina preventīvais darbs un sabiedrības informēšana (abos rādītājos 14% atbilžu).

Salīdzinoši pozitīvs ir arī rādītājs par iedzīvotāju drošības sajūtu diennakts tumšajā laikā – droši jūtas 58% iedzīvotāju. Latvijas iedzīvotāji arī paši rūpējas  par savu drošību rūpējoties, lai viņu mājoklī nevar iekļūt svešas personas, uzmanot somu un maku sabiedriskās vietās un izvairoties no šaubīgiem cilvēkiem un kompānijām (no 90-95% atbilžu). Iedzīvotāji arī aktīvi sadarbojas ar kaimiņiem sava īpašuma pieskatīšanā prombūtnes laikā (66% atbilžu).

Svarīgs rādītājs ir arī iedzīvotāju informētības līmenis par policijas darbu, šis rādītājs salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir uzlabojies par 10% un šogad sasniedzis 52% (iedzīvotāji, kas jūtas informēti par policijas darbu). Vairāk informācijas no policijas iedzīvotāji vēlētos saņemt par ieteikumiem saistībā par drošības jautājumiem, veidiem kā iedzīvotāji var palīdzēt policijai un pasākumiem dzīvesvietas drošības uzlabošanā. 

Aptauja tika veikta projekta „Uz sabiedrību vērsts policijas darbs Latvijā” ietvaros. Aptaujas veiktas ar finansiālu Eiropas Savienības programmas „Noziedzības novēršana un apkarošana” atbalstu.

Vairāk informācijas: Projekta vadītāja, Ilze Bērziņa – Ruķere, tel. 67014010 vai mob. 26442241