Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Informācija presei no Vidzemes reģiona pārvaldes 2011. gada 15. februāris

2011.gada 15.februārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 Informācija presei no Vidzemes reģiona pārvaldes

Policija jau informēja, ka 17. novembrī astoņos vakarā tika saņemta informācija par trīs 1969., 1965. un 1972. gadā dzimušiem vīriešiem, Valkas iedzīvotājiem, kuri bez vēsts pazuduši Sedas purva dīķos. Kā tuvinieki informēja policiju, vīrieši bija devušies uz Sedas purva dīķiem makšķerēt un pēdējās ziņas par bezvēsts pazudušajām personām bija saņemtas 17. novembrī ap trijiem pēcpusdienā. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas darbinieki un tika uzsākta personu meklēšanas lieta.

Plašo meklēšanas pasākumu laikā, kas ilga četras dienas un kuros iesaistījās gan Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, gan policija un vairāki desmiti brīvprātīgo, tika atrastas vairākas bezvēsts pazudušajiem piederošas mantas un 21. novembrī ūdenī tika atrastas visu trīs pazudušo vīriešu mirstīgās atliekas. Policijā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas un nozīmētas ekspertīzes.

No valsts policijā saņemtā ekspertīzes atzinuma izriet, ka visu trīs vīriešu nāves cēlonis ir noslīkšana ūdenī, līķu izmeklēšanas gaitā miesas bojājumi nav konstatēti un visu trīs bojāgājušo asinīs ekspertīzes laikā konstatētas attiecīgi 2,29; 1,92 un 2,25 promiles etilspirta.

14. februārī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirknī pieņemts lēmums par uzsāktā kriminālprocesa izbeigšanu, jo atklājušies Kriminālprocesa likuma 377. pantā 1. punktā minētie kriminālprocesu nepieļaujošie apstākļi, kas nosaka, ka uzsākts process ir jāizbeidz, ja nav noticis noziedzīgs nodarījums. Uzsāktā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā netika iegūti pierādījumi tam, ka būtu noticis noziedzīgs nodarījums. 

 

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326
28653999