Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Jelgavā par zādzībām un mantas bojāšanām aizturēti divi jaunieši 2011. gada 09. februāris

2011.gada 9.februārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

 

Jelgavā par zādzībām un mantas bojāšanām aizturēti divi jaunieši

            Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa (ZRP) Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veicot operatīvos meklēšanas pasākumus par desmit noziedzīgiem nodarījumiem Jelgavā, kas saistīti ar zādzībām un mantas bojāšanām, aizturējuši  1996. un 1992.gadā dzimušus jauniešus.

            Jaunieši tiek turēti aizdomās par diviem noziedzīgiem nodarījumiem 2010.gada decembra nogalē, par automašīnas “Audi 100” zādzību, kā arī par zādzību no automašīnas “Mazda 323”. Savukārt šā gada janvārī  bija apzaguši trīs automašīnas, apzaguši vienu garāžu, savukārt divos gadījumos mēģinājuši iekļūt, bojājot durvju slēdzenes. Jaunieši nozaguši arī automašīnu “Mazda 626”. 

            Par noziedzīgiem nodarījumiem uzsākti kriminālprocesi.  Krimināllikuma 175.panta 3.daļa paredz, ka par “ Par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas, ietaises, kas savieno glabātavas, vai transportlīdzekļa”, kas  paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.  Savukārt Krimināllikuma 185.panta 1.daļa paredz, ka  par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.            

Informāciju sagatavoja:
Ieva Sietniece
Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvaldes
priekšnieka palīdze
Tālr.63004302, 20293472