Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par nelikumīgu naftas produktu apriti aiztur organizētu grupu 2011. gada 17. janvāris

2011.gada 17.janvārī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

Aizdomās par nelikumīgu naftas produktu apriti aiztur organizētu grupu

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP)  darbinieki, veicot operatīvos pasākumus, aizturēja organizētās noziedzīgās grupas dalībniekus, kas nodarbojās ar naftas produktu nelikumīgu pārvadāšanu, uzglabāšanu un realizāciju.

2011. gada 11. janvārī VP GKrPP ONAP darbinieki operatīvo pasākumu rezultātā Siguldas novadā, brīdī, kad no automašīnas - autocisternas notika nelikumīga naftas produktu pārliešana, aizturēja 5 vīriešus - 1984. gadā dzimušo R., 1985. gadā dzimušo S., 1971. gadā dzimušo K., 1953. gadā dzimušo A. un automašīnas šoferi, Polijas valsts pilsoni R. Kopumā policijas darbinieki atsavināja aptuveni 30 400 l dīzeļdegvielas, kā arī  sūkni ar šļūteni, kas tika izmantoti degvielas pārliešanai no cisternas.

Par doto faktu uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma 2201.panta 1.daļas, t.i., par naftas produktu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai tā izdarīta lielā apmērā, kas paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Četrām no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums un vienai ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana ar mērķi noskaidrot citu personu iespējamo saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu.

Sagatavoja: 
Aigars Bērziņš
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākais inspektors
Tālr.67829480
Mob.tālr.29378067