Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizdomās par krāpšanām lielā apmērā aizturētas 8 personas 2010. gada 11. oktobris

2010.gada 11.oktobrī

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību

birojs informē

 

Aizdomās par krāpšanām lielā apmērā aizturētas 8 personas

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbiniekiem sadarbībā ar VP Latgales reģiona pārvaldes (LRP) darbiniekiem izdevies aizturēt un pārtraukt organizētas noziedzīgas grupas darbību, kas nodarbojās ar krāpnieciskām darbībām lielā apmērā. Kopumā aizturēti 8 grupas dalībnieki. 

2010.gada sākumā policijas darbinieki aizdomās par krāpšanu izdarīšanu lielā apmērā aizturēja 6 grupas dalībniekus, savukārt šā gada 07.oktobrī Daugavpils novadā, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, tika aizturēti  vēl divi grupas dalībnieki - agrāk sodītais 1985.gadā dzimušais Aleksandrs un 1987.gadā dzimusī Svetlana. Abi aizturētie atradās meklēšanā. Aizturētajiem  piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kā liecina policijas darbinieku rīcībā esošā informācija, organizētā grupa ar krāpnieciskām darbībām lielā apmērā Rīgā un Latgales reģionā nodarbojās kopš 2009.gada.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka grupa  internetā meklēja  sludinājumus par automašīnu pārdošanu, piedāvājot pārdevējiem pārdot transportlīdzekli nomaksā uz 2-3 mēnešiem. Lai novērstu cietušo aizdomas, līgumi par automašīnu iegādi nomaksā vai par automašīnu nomu ar izpirkuma tiesībām dažreiz tika slēgti pat pie zvērinātiem notāriem. Līgumus personas slēdza gan uz sava vārda, gan par samaksu izmantoja trešās personas. Krāpnieki pieprasīja pārdevējiem noņemt automašīnu no uzskaites Ceļu satiksmes drošības direkcijā un dzēst sludinājumus internetā. Iegūstot automašīnas valdījumā, tās tika pārdotas tālāk, nepildot uzņemtās saistības. Pēc tam personas mainīja tālruņu numurus un pazuda.

Pašlaik apzinātas 25 šādas noziedzīga nodarījuma epizodes. Daļa kriminālprocesu jau nosūtītas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Uz doto brīdi cietušajiem nodarītā materiālā kaitējuma summa pārsniedz 85 000 LVL. 

Par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa Krimināllikuma 177.panta 3.daļā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz trīspadsmit gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. 

Informāciju sagatavoja:
Linda Neimane Zobena
Valsts policijas
Preses un sabiedrisko attiecību biroja
vecākā inspektore
Tālr.67075394
Mob.tālr.26520000