Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu lietā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā 2020. gada 19. jūnijs

Šā gada jūnijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, ko veica kāds laulāts pāris. Abas personas noziedzīgi legalizēja vairāk nekā 260 000 eiro.

2019. gada jūnijā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas, izmeklējot kriminālprocesu par vairāk nekā 80 noziedzīgām epizodēm – par svešu personu maksāšanas līdzekļu, bankas norēķinu karšu, datu izmantošanu un iegūšanu interneta vidē –, konstatēja, ka kādam vīrietim un viņa laulātai pieder īpašumi, kas ievērojami pārsniedz personu likumīgi iegūtos ienākumus.

Likumsargi Zviedrijas iniciatīvas sadarbības ietvaros saņēma informāciju, ka vīrieša laulātā ir arī iegādājusies nekustamo īpašumu Spānijas Karalistes kūrortpilsētā, kaut abas personas ilgstoši nekur nestrādāja.

Zviedrijas iniciatīvas prasības Nacionālā līmenī ietvertas 2009. gada 12. marta Noziedzīgu nodarījumu novēršanas, atklāšanas un izmeklēšanas ziņu apmaiņas likumā. Jau 2006. gada 18. decembrī tika pieņemts Padomes pamatlēmums par Eiropas Savienības dalībvalstu tiesībaizsardzības iestāžu informācijas un izlūkdatu apmaiņas vienkāršošanu. Zviedrijas iniciatīvas pamatmērķis ir uzlabot un vienkāršot Eiropas Savienības dalībvalstu tiesību aizsardzības institūciju informācijas un izlūkdatu apmaiņu, izmeklējot noziedzīgus nodarījumus vai vācot izlūkdatus par tiem.

Zviedrijas iniciatīvas ietvaros, veicot informācijas apmaiņu ar Spānijas Karalisti, tika noskaidrots, ka vīrietis jau no 2013. gada vairākkārt bija nonācijas Spānijas policijas redzeslokā par analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem, proti, krāpnieciskiem darījumiem, izmantojot svešu personu maksāšanas līdzekļus, kas liecināja par minētās personas ierasto nodarbošanos raksturu.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas konstatēja, ka laulātie jau kopš 2013. gada savus, iespējams, nelegāli iegūtos finanšu līdzekļus pārvērta citās vērtībās – nekustamos īpašumos – un, lai slēptu to izcelsmi, mainīja to atrašanās vietu.

Iegūtais pierādījumu kopums deva pamatu abus laulātos atzīt par aizdomās turētajiem pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas, proti, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pierādījumi par personu saistību ar inkriminētajām noziedzīgām darbībām tika nostiprināti, un šī gada jūnijā krimināllieta tika nodota Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.