Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par Rīgas Centrāltirgus apkaimē izdarītu laupīšanu aizturējām divas personas 2020. gada 5. maijs

1. maijā Rīgas Centrāltirgus apkaimē starp diviem vīriešiem izcēlās konflikts. Vārdiskais konflikts pārvērtās fiziskā ietekmēšanā, proti, viens no vīriešiem, kurš tobrīd atradās kopā ar kādu sievieti, vairākas reizes iesita otrai personai. Kad cietušais nokrita zemē, uzbrucējs viņam pārmeklēja kabatas, izvilka viņa mobilo telefonu un maku, kurā atradās 40 eiro, un abi ar sievieti pameta nozieguma vietu.

Par laimi, cietušais spēja piecelties un aiziet līdz netālu esošajam Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknim, kur pastāstīja par notikušo. Noskaidrojuši precīzu nozieguma vietu, policisti konstatēja, ka tur ierīkota videonovērošana. Pārskatot videonovērošanas kameru ierakstus, Rīgas Latgales iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti atpazina gan minēto uzbrucēju, gan viņa iespējamo līdzdalībnieci, jo abas personas jau iepriekš vairākas reizes bija nonākušas policijas redzeslokā. Proti, 1985. gadā dzimušais aizdomās turētais vīrietis iepriekš sodīts par zādzībām un noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, un vien nesen atbrīvots no ieslodzījuma vietas. Savukārt sieviete iepriekš sodīta par laupīšanām un citiem mantiskiem noziegumiem.

Noskaidrojot šo personu atrašanās vietu, Rīgas Latgales iecirkņa policisti tās pašas dienas pēcpusdienā viņus aizturēja. Pie aizdomās turētā vīrieša tika atrasts cietušajam nolaupītais mobilais telefons.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesa aizdomās turētajam vīrietim ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu, savukārt iespējamai līdzdalībniecei uz izmeklēšanas laiku piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)