Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Nelegālo akcīzes preču aprites apkarošana: pirmā ceturkšņa rezultāti 2020. gada 21. aprīlis

Neskatoties uz to, ka valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un mēs uzmanām, lai tiktu ievēroti ierobežojumi, mūsu darbs turpinās arī citās jomās, tostarp ik dienas cīnāmies ar nelegālo akcīzes preču apkarošanu. Šī gada pirmajos trīs mēnešos – janvārī, februārī un martā – saistībā ar nelegālo akcīzes preču apriti Valsts policija kopumā veikusi 537 reidus, kuru laikā pārbaudītas izklaides un tirdzniecības vietas, adreses un uzskaitē esošas personas.

Statistikas dati liecina, ka šajos trīs mēnešos ir uzsākti 145 kriminālprocesi, noformēti 945 administratīvo pārkāpumu protokoli un aizturētas 274 personas, no tām 55 personas kriminālprocesu ietvaros.

Kopumā janvārī, februārī un martā policisti izņēmuši:
62 631,60 litrus nelegālā alkohola, no kuriem lielāko daļu veido tieši nezināmas izcelsmes alkohols – 57 275,62 litri;
vairāk nekā 17,5 miljoni cigaretes, no kurām visvairāk – 16 049 972 nelegālo cigarešu – bijušas bez akcīzes markām un 1 391 341 ar Baltkrievijas akcīzes markām;
62 730 litri nelegālie naftas produkti.

Policija arī turpmāk īstenos aktivitātes akcīzes preču nelegālās aprites apkarošanā un aicina šajā cīņā iesaistīties arī iedzīvotājus. Ja kādam iedzīvotājam vai komersantam ir informācija par nelegālo akcīzes preču apriti, policiju informēt ir iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110 vai iesniedzot elektronisku iesniegumu: https://www.latvija.lv/…/iesniegums-i…/p2026/ProcesaApraksts. Tāpat to tirdzniecības vietas ātri un ērti iespējams atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē:
http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.