Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Līdz šim esam veikuši aptuveni 40 000 pārbaudes; esi atbildīgs un ievēro noteiktos ierobežojumus 2020. gada 17. aprīlis

Ir apritējis vairāk nekā mēnesis kopš valstī tika izsludināts ārkārtējās situācijas stāvoklis. Līdz šim Valsts policija strādā paaugstinātas gatavības režīmā un veic preventīvus pasākumus, ko darīs arī turpmāk līdz ārkārtējās situācijas stāvokļa beigām. Tas tiek darīts, lai rūpēs par sabiedrības veselību un drošību, īstenotu valdības lēmuma izpildi.

Kopš 13. marta līdz 16. aprīlim Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju ir veikusi 38 376 preventīvas pārbaudes, uzsākusi 680 administratīvās lietvedības, 471 resorisko pārbaudi un noformējusi vairāk nekā 500 administratīvā pārkāpuma protokolus. Tāpat policisti veic arī skaidrojošo darbu.

Lielākoties likumsargi pārkāpumus ir konstatējuši Rīgas reģionā, kur ir veiktas 24 900 pārbaudes un uzsāktas 384 lietvedības. Zemgalē policisti veikuši 2 773 pārbaudes, uzsākuši 100 lietvedības, Vidzemē – 3 616 pārbaudes un 21 lietvedība. Kurzemē – 1 756 pārbaudes un 25 lietvedības. Savukārt Latgalē likumsargi veikuši 5 331 pārbaudi un uzsākuši 150 lietvedības.

Līdz šim policija visvairāk konstatējusi pārkāpumus, kas saistīti ar pulcēšanās aizliegumiem, proti, naudas sods ir uzlikts personām, kuras pulcējas vienkopus, tādējādi pārkāpjot pulcēšanās nosacījumus ārkārtējās situācijas izsludināšanas laikā, kā arī soda nauda piemērota personām, kuras neievēro fizisko distancēšanos publiskās ārtelpās jeb neievēro formulu “2 un 2”. Tāpat policisti ir konstatējuši pārkāpumus, kas saistīti ar pašizolēšanās prasību neievērošanu, kā arī ar stingras izolācijas neievērošanu. Šobrīd piemēroto naudas sodu amplitūda ir sākot no 10 līdz 2000 eiro.

‼️Atgādinām, ka ārkārtējās situācijas laikā noteiktie ierobežojumi un aizliegumi nav ieviesti tāpat vien. Šobrīd mums visiem ir jāapzinās, ka mūsu katra pieņemtie lēmumi un rīcība var ietekmēt šī brīža situāciju, pasliktinot to vai tieši pretēji – uzlabojot! Tas ir veselības un drošības jautājums, kas attiecas uz ikvienu no mums.

Būsim atbildīgi un ievērosim noteiktos valdības ierobežojumus un aizliegumus, tādējādi pasargājot ne tikai sevi, bet arī apkārtējos.

Tāpat, ja tavā rīcībā ir informācija par kādu, kurš neievēro noteiktos pulcēšanās, pašizolācijas vai fiziskās distancēšanās ierobežojumus, rīkojies un zvani policijai - 110! Tu esi viena zvana attālumā, lai, iespējams, glābtu kāda cilvēka dzīvību un samazinātu vīrusa izplatību!

#paliecmājās #IevēroDistanci