Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija pasniedz pateicības rakstus skolēniem, kuri steidzās palīgā nelaimē nokļuvušai pensionārei 2020. gada 24. februāris

Šodien, 24. februārī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) priekšnieks Juris Šulte, VP RRP Teikas iecirkņa priekšnieks Sergejs Galilejevs, VP RRP Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Aivars Kupetis un VP RRP Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore Marija Ļipovaja viesojās Rīgas 89. vidusskolā, lai izteiktu pateicību trīs vidusskolēniem, kuri janvārī bija steigušies palīgā kādai nelaimē nokļuvušai pensionārei un sniedza atbalstu policistiem ļaundara notveršanā. 

Jau iepriekš ziņojām, ka 24. janvārī ap pulksten 15.00 Valsts policijas (VP) Rīgas Teikas iecirknis saņēma zvanu, ka Mežciemā kādai sievietei nozagta somiņa. Policisti, ierodoties notikuma vietā, noskaidroja, ka sievietei no mugurpuses pieskrējis kāds nezināms vīrietis, izrāvis no rokām somiņu un aizskrējis no notikuma vietas. Sievietei palīgā steigušies trīs vidusskolēni. Lai gan ļaundaris centies slēpties kādā kāpņu telpā aiz atkritumu tvertnes, jaunieši viņu atraduši un atguvuši nozagto somiņu.

Pēc šī atgadījuma policisti saņēma vēl vairākus zvanus par līdzīgiem gadījumiem Mežciemā un Juglā – ļaundaris sievietēm gan kāpņu telpā, gan pie kāpņu telpas, gan dodoties mājup no sabiedriskā transporta pieturas no rokām izrāvis somiņas, vēlāk ar gūto laupījumu ieskrienot mežā vai pazūdot māju pagalmos. Policisti tās pašas dienas vakarā aizturēja ļaundari – 1990. gadā dzimušu vīrieti. Būtiski, ka tieši iepriekš minētie vidusskolēni sniedza atbalstu policistiem, pastāstot par aizdomās turamās personas izskatu.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte izteica pateicību ne tikai pašiem drosmīgajiem un pašaizliedzīgajiem skolēniem, ar lepnumu viņiem pasniedzot pateicības rakstus un paspiežot roku, bet arī viņu vecākiem un skolai. 

Pateicību skolēniem izteica arī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Teikas iecirkņa priekšnieks Sergejs Galilejevs: “Pateicoties šiem drosmīgajiem un priekšzīmīgajiem jauniešiem, kuri steidzās palīgā nelaimē nokļuvušajai pensionārei, policisti pēc iespējas ātri varēja aizturēt aizdomās turamo personu. Taču vēlamies arī atgādināt, ka šādās situācijās primāri jārūpējas pašiem par savu drošību, nedrīkst apdraudēt savu veselību un dzīvību.”

Valsts policija atgādina, ka gadījumos, kad kļūstiet par nozieguma aculieciniekiem, primāri ir jāparūpējas par savu drošību. Šādos gadījumos noteikti vispirms vajadzētu zvanīt policijai 110, bet aizdomās turamo personu censties neizlaist no redzesloka, sniedzot policistiem pēc iespējas detalizētāku informāciju par aizdomās turamo personu, viņa atrašanās vietu vai virzienu, kurā viņš devies. Šādi rīkojoties jūs varat pasargāt sevi un arī sniegt būtisku atbalstu policistiem ļaundara notveršanā.

Svinīgās tikšanās laikā Rīgas 89. vidusskolas direktore Marina Serkova izteica pateicību arī policistiem: “Pateicamies Valsts policijai par ieguldījumu, par palīdzību iedzīvotājiem, par jūsu darbu. Paldies, ka atnācāt, jo audzēkņiem šāda pieredze ir noderīga! Tā dod iespēju izlemt, kā rīkoties dzīvē, kā dzīvot, kādu izvēlēties turpmāko karjeru.”