Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par narkotiku, tostarp karfentanila, realizāciju aizturējām trīs vīriešus 2019. gada 13. decembris

Pagājušajā nedēļā, 4. decembrī, Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki aizturēja trīs cilvēkus par narkotiku realizāciju personu grupā un izņēma sevišķi bīstamu narkotisko vielu – karfentanilu.

Valsts policijā tika saņemta informācija par trīs personām, kuras, iespējams, realizē narkotiskās vielas. Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki sadarbībā ar kolēģiem no Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes, pārbaudot informāciju, konstatēja tās patiesumu – tika aizturētas minētās personas un pie viņām atrastas narkotikas. Veicot šo personu pārbaudi, kratīšanas viņu dzīvesvietās un automašīnās, policisti atrada un atsavināja 28,8 gramus karfentanila, 0,6 gramus metadona un 0,6 gramus marihuānas.

Jāpiebilst, ka karfentanils ir sintētiska narkotika un viens no spēcīgākajiem zināmajiem opioīdiem, kuru izmanto veterinārā medicīnā, lai iemidzinātu lielos dzīvniekus, piemēram, ziloņus, lāčus un citus zvērus. Karfentanila lietotāji sevišķi bieži iet bojā pēc šo narkotisko vielu pārdozēšanas.

Aizturētie 1983., 1984. un 1993. gadā dzimušie vīrieši jau iepriekš vairākkārt ir nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziegumiem. Divi no viņiem – 1983. un 1984. gadā dzimušie aizturētie iepriekš ir tiesāti par laupīšanām, savukārt 1993. gadā dzimušais vīrietis 14 reizes ir tiesāts par narkotisko vielu apriti un dažādu veidu zādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253./1 panta otrās daļas – par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

6. decembrī tiesa diviem no aizturētajiem vīriešiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, bet trešajam – ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Aicinām iedzīvotājus ziņot policijai par narkotisko vielu tirdzniecības vietām un personām, kuras atrodas narkotisko vai psihotropo vielu reibumā! Informēt policiju iespējams zvanot pa diennakts tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams ātri un ērti atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē šeit: http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/