Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas centrā aizturēts dedzinātājs 2019. gada 1. oktobris

Septembra beigās tika saņemta informācija par to, ka Rīgas centrā deg pamestas ēkas piebūve. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes patruļpolicisti un Rīgas Latgales iecirkņa policisti. Tobrīd ugunsdzēsēji liesmas jau bija apdzēsuši. Notikuma vietā tika konstatēts, ka ugunsgrēka rezultātā ir nodarīti bojājumi arī pie ēkas novietotai automašīnai.

Policisti nekavējoties uzsāka skaidrot notikušā apstākļus. Kāds aculiecinieks pastāstīja, ka vēl pirms ugunsgrēka pamanījis, ka ēkā ienāk vīrietis un drīz vien dodas no tās ārā. Likumsakarīgi, ka pēc mirkļa ēka sadūmojusi. Taču pieminētais vīrietis palicis ārā un vērojis ugunsgrēku.

Pēc šīs informācijas saņemšanas policisti netālu no degšanas vietas aizturēja iespējamo dedzinātāju un nogādāja viņu Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī.

Aizturētais vīrietis savu vainu atzīst, bet nevarēja paskaidrot noziedzīgās rīcības motīvus. Vien norādīja, ka bijis alkohola reibumā. Jāpiemin, ka viņš iepriekš nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem.

Uz izmeklēšanas laiku aizdomās turētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)