Visas aktualitātes Pilnā versija

Jūrmalā par alkohola zādzību no pludmales kafejnīcas aizturējām vīrieti 2019. gada 4. jūlijs

1. jūlijā Valsts policijā tika saņemts izsaukums uz pludmales kafejnīcu Jūrmalā, kur tās darbinieki konstatēja, ka kāda persona ir iekļuvusi teltī un nozagusi alkoholu.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa darbinieki ieguva videonovērošanas kameru ierakstus un noskaidroja iespējamās vainīgās personas pazīmes. Likumsargi uzsāka aizdomās turētā meklēšanu un drīz vien, tajā pašā dienā, aizturēja 1979. gadā dzimušu vīrieti, kurš jau iepriekš vairākas reizes ir nonācis policijas redzeslokā par dažādiem noziegumiem, tostarp, zādzībām.

Pašreizējā izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka naktī no 30. jūnija uz 1. jūliju aizturētais vīrietis bija piecas reizes iekļuvis pludmales kafejnīcas teltī, sakrāmējis mugursomā alkohola pudeles un tās iznesis.

Jāpiebilst, ka aizturēšanas brīdī vīrietis atradās ļoti stiprā alkohola reibumā.

Tāpat likumsargi noskaidroja, ka aizturētais vīrietis bija izsludināts meklēšanā par jau iepriekš izdarītu noziegumu, proti, viņš 2017. gada 22. augustā bija izsitis dzelzceļa stacijas loga stiklu ar nodomu veikt zādzību, taču neko nenozaga.

Saistībā ar notikušo pret vīrieti ir ierosināti divi kriminālprocesi. Viens pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Un otrs kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas – par svešas mantas tīšu bojāšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šobrīd aizturētais vīrietis atrodas izolatorā, un rīt, 4. jūlijā, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)