Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgā vīrietis nolaupa apakšveļu 2019. gada 21. jūnijs

Trešdien, 19. jūnijā, ap pulksten 15.45 Rīgas centrā tika aplaupīts apakšveļas veikals. Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka veikalā ienācis kāds vīrietis, neilgu laiku pa to pastaigājis un pavisam negaidīti uzbrucis pārdevējai, kura tobrīd veikalā atradās viena pati. Vīrietis iesitis pārdevējai pa seju, pēc kā viņa pakritusi. Taču tas nav apturējis noziedznieku cietušo turpināt spārdīt ar kājām un pat žņaugt. Pēc tam agresīvais noziedznieks atvēris savu līdzi paņemto somu un sācis tajā krāmēt veikaliņā atrastos datorus, naudas maku un pārdošanai paredzēto sieviešu apakšveļu. Ņemot vērā, ka soma jau bija pilna, vīrietis daļu no sieviešu veļas uzvilcis sev mugurā.

Kad ļaundaris gājis laukā, veikalā ienācis kāds pircējs. Pamanījis uz grīdas guļam piekauto sievieti, viņš pajautāja, vai notikušajā vainojams veikalu tikko pametušais vīrietis. Sieviete to apstiprināja un pircējs piezvanīja policijai. Jāpiemin, ka cietusī uzbrukuma brīdī jau iepriekš bija paspējusi piespiest apsardzes pogu, kas laimīgas sakritības dēļ tobrīd atradās viņas kabatā. Tāpēc pavisam drīz notikuma vietā ieradās apsargs.

Par notikušo tika paziņots arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri smagi cietušo sieviete nogādāja ārstniecības iestādē.

Apsargs nekavējoties devās meklēt ļaundari. Pa ceļam viņš pamanīja Rīgas pašvaldības policistu Kājinieku patruļa, kas, uzzinot par notikušo, tūdaļ iesaistījās vīrieša meklēšanā. Iespējamais vainīgais tika pamanīts Vārnu ielā. Pēc policistu un apsarga prasības apstāties, vīrietis uzsāka bēgšanu, tāpēc apsargs laupītāju paklupināja. Pakrītot, no viņa somas izkrita nolaupītā apakšveļa. Kopīgiem spēkiem ar pašvaldības policiju vīrietis tika aizturēts. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa policisti, kuri aizdomās turēto nogādāja policijas iecirknī. Ņemot vērā, ka laupītājs krītot bija savainojies, viņam tika nodrošināta medicīniskā palīdzība.

Jāpiemin, ka aizturētais vīrietis iepriekš daudz reižu sodīts par dažādiem noziegumiem un lielu daļu savas dzīves pavadījis cietumā. Pēdējo reizi cietumsodu viņš izcietis vien šā gada februārī.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Šodien, 21. jūnijā, tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizturētajam vīrietim.

Cietusī sieviete pēc gūtajiem savainojumiem šobrīd turpina atlabt ārstniecības iestādē.

(Ilustratīvs attēls: pixabay.com)