Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Starptautiskā projektā COPKIT Valsts policija palīdz izstrādāt rīku organizētās noziedzības mazināšanai 2019. gada 10. aprīlis

Organizētās noziedzības mazināšanai Valsts policija sadarbībā vēl citām 13 valstīm kopīgā ES programmas Apvārsnis2020 projektā izstrādā agrīnās brīdināšanas un agrīnās darbības mehānismu. Ar tā palīdzību tiesībaizsardzības iestādes varēs mērķtiecīgāk reaģēt uz dažādu noziedzīgo izpausmju formu analīzi, novēršanu, izmeklēšanu un mazināšanu gadījumos, kad organizētās noziedzības grupējumi vai teroristu grupas izmanto jaunākās informācijas un komunikācijas tehnoloģijas savu noziedzīgo nodomu īstenošanai.


Valsts policija ir viens no sadarbības partneriem projektā COPKIT (“Tehnoloģija, apmācība un zināšanas agrīnās brīdināšanas un atbilstīgas reaģēšanas vadītu darbību sistēmas izveidei cīņā ar organizēto noziedzību un terorismu”), kas fokusēts uz problēmjautājumiem par dažādu noziedzīgo izpausmju formu analīzi, novēršanu, izmeklēšanu un mazināšanu gadījumos, kad organizētās noziedzības grupējumi un teroristu grupas izmanto jaunākās informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. Projekta COPKIT galvenais uzdevums ir izstrādāt agrīnās brīdināšanas un agrīnās darbības mehānismu, kā arī izveidot tehnisko risinājumu, kas sniegs iespēju tiesībaizsardzības iestādēm no dažādām valstīm, ņemot vērā iegūtās zināšanas un informāciju, reaģēt ātrāk un mērķtiecīgāk.

 

Projekta aktualitāti un nepieciešamību iezīmē projekta COPKIT Valsts policijas eksperte, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizlūkošanas vadības pārvaldes priekšnieka vietniece Brigita Lasenberga: “Jārēķinās ar to, ka noziedznieki jau šodien aktīvi izmanto tehnoloģiju sniegtās iespējas gan plānojot noziedzīgos nodarījumus, gan arī tos īstenojot. Ar tehnoloģiju palīdzību pastrādātu noziegumu veidiem ir ļoti plaša tipoloģija, sākot no salīdzinoši maziem nodarījumiem līdz pat smagu noziegumu izdarīšanai, tostarp arī terorisma finansēšanai un atbalstīšanai. Tādēļ ārkārtīgi būtiski jau šobrīd rast risinājumus un metodes, kādā veidā likumsargi spēs ar šādu tehnoloģiju palīdzību atbalstītos noziedzīgos nodarījumus analizēt, atklāt un novērst, tostarp starptautiskā līmenī.”

 

Valsts policija ir viens no projekta COPKIT sadarbības partneriem līdztekus 16 citām organizācijām no 13 dažādām valstīm, kuras šobrīd aktīvi strādā pie nepieciešamā rīka prototipa izstrādes. Šim nolūkam kopīgā sadarbībā vienojušies vairāku Eiropas Savienības dalībvalstu tiesībaizsardzības iestāžu pārstāvji, dažādu uzņēmumu un institūciju speciālisti. Lai rastu labāko nepieciešamā rīka prototipu, projekta partneri regulāri pārrunā dažādus ar rīka izstrādi saistītos jautājumus, tostarp nepieciešamās tehniskās, juridiskās, sociālās un ētiskās prasības, kuras tajā jāietver vai izstrādes laikā jāņem vērā.

 

Projekts COPKIT tika uzsākts 2018.gada 1.jūnijā un tā īstenošanas termiņš ir 36 mēneši. Papildus informāciju par projekta īstenošanu iespējams iegūt Valsts policijas mājas lapā: http://www.vp.gov.lv/?id=872&said=479 un projekta COPKIT mājaslapā:  www.copkit.eu, kā arī sazinoties ar Valsts policijas projektā pārstāvi – projekta eksperti  Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizlūkošanas vadības pārvaldes priekšnieka vietnieci Brigitu Lasenbergu: vai projekta koordinatori – Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Projektu nodaļas vecāko speciālisti Ilzi Laubergu: .


  

Projekta COPKIT parteri ir sagatavojuši informatīvu publicitātes video ar subtitriem latviešu valodā (nepieciešamības gadījumā, video spiežot uz ikonas “C”) par projektā izvirzītajiem mērķiem, ko varat aplūkot šeit: https://www.youtube.com/watch?v=TW6j8Ndsus0&t=23s

 

 

Saites uz projekta COPKIT sociālo mediju lapām:

https://twitter.com/Copkit_EU?lang=en

https://www.linkedin.com/company/33255891/admin/

https://www.facebook.com/CopkitProject/?modal=admin_todo_tour