Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija par meža izkrāpšanu aizturējusi personu grupu 2019. gada 28. marts

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) amatpersonas sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu uzzināja, ka vairākas personas, iespējams, ir saistītas ar nekustamā īpašuma izkrāpšanu un prettiesisku atsavināšanu.

Policijā tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka vairākas personas bijušas informētas par nekustamo īpašumu Dagdas novadā – mežu 46,7 hektāru platībā –, kura īpašniece jau pirms aptuveni 18 gadiem mirusi. Nelaiķei nav bijis mantinieku, tādēļ aizdomās turamās personas organizēja viltota privātā testamenta izgatavošanu, viltojot mirušās sievietes parakstu, un iesniegšanu notāram. Personu grupa pērnā gada septembrī prettiesiski savā īpašumā ieguva iepriekš pieminēto nekustamo īpašumu, bet oktobrī to jau pārdeva.

ENAP amatpersonas šī gada februārī aizturēja sešas nozieguma pastrādāšanā iesaistītās personas – 30 līdz 55 gadus vecus vīriešus. Daļa no aizturētajiem iepriekš nodarbojušies ar mežu uzpirkšanu.

Pret aizturētajiem ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas - par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, 195. panta 3.daļas – par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai to izdarījusi organizēta grupa.

Veikto pasākumu rezultātā Valsts policijai veiksmīgi izdevies novērst iespējamo krāpšanu un noziedzīgi iegūtu naudas līdzekļu legalizāciju, un, pateicoties sadarbībai ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu, iesaldēti naudas līdzekļi 132 tūkstošu eiro apmērā.