Visas aktualitātes Pilnā versija

Saistībā ar narkotiku tirdzniecību Pārdaugavā aizturētas divas personas; izņemts gandrīz pus kilograms marihuānas un halucinogēnās sēnes 2019. gada 22. marts

Pagājušā mēneša izskaņā Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par iespējamu narkotisko vielu realizāciju Pārdaugavā. Brīdī, kad uz ielas Rīgā, Pleskodālē, tika tirgotas narkotikas, Rīgas Zemgales iecirkņa policisti aizturēja divus vīriešus. Aizturēšanas brīdī tika atsavināts 200 gramu marihuānas. Aizturētie ir dzimuši 1988. un 1992. gadā un iepriekš nav sodīti.

Vēlāk veicot kratīšanas abu vīriešu dzīvesvietās, kopumā pie abiem tika izņemts vēl apmēram 206 grami marihuānas. Tāpat izņemts neliels daudzums, iespējams, halucinogēno sēņu. Šobrīd tiek gaidīti sēņu ekspertīzes rezultāti.

Pret vienu no iesaistītajām personām uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas (par narkotisko vielu neatļautu realizāciju lielā apmērā) un Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas (par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu). Savukārt pret otru personu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas (par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu.)

Abiem aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis - policijas uzraudzība.

Aicinām iedzīvotājus aktīvi ziņot par narkotisko vielu tirdzniecības vietām un personām, kuras atrodas narkotisko vai psihotropo vielu reibumā! Informēt policiju iespējams notikuma brīdī zvanot policijai pa diennakts tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Tāpat narkotisko vielu tirdzniecības vietas iespējams ātri un ērti atzīmēt Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē šeit: http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)