Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Latvijas prezidentūra BSTF tuvojas noslēgumam 2018. gada 21. septembris

2018. gada 18.-19. septembrī Latvijas prezidentūras Baltijas jūras valstu padomes Speciālajā grupā organizētās noziedzības apkarošanai (BSTF) ietvaros Valsts policija organizēja sesto Operatīvās plānošanas un koordinācijas (OPC) sanāksmi, kā arī Ekspertu darba grupas narkotiku nelegālās aprites apkarošanas un novēršanas jomā un Ekspertu darba grupas nelegālās imigrācijas apkarošanas un novēršanās jomā sanāksmes. Pasākums norisinājās Jūrmalā, viesnīcā “Baltic Beach Hotel”.

Ekspertu grupās par nelegālo imigrāciju un narkotiku apkarošanu tika sniegtas atskaites par pēdējo rīkoto pārrobežu operāciju rezultātiem, kā arī vīzija turpmākai sadarbībai Baltijas jūras reģionā.

OPC sanāksmi tradicionāli atklāja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. OPC sanāksmē piedalījās visas 11 Baltijas jūras reģiona valstu delegācijas, kā arī starptautiskās organizācijas (CBSS, BSRBCC un Eiropols).

Krievijas delegācija prezentēja pārrobežu operācijas Goalkeeper veiksmīgos rezultātus, kā arī informēja klātesošos par FIFA 2018 drošības pasākumu organizēšanu un norisi. VP GKrPP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes nodaļas priekšnieks S.Radziņš sniedza detalizētu ieskatu narkotiku apkarošanas jomā; Valsts robežsardzes Analītiskās nodaļas galvenais inspektors V.Ivanovs informēja nelegālās imigrācijas apkarošanas jautājumiem, kā arī par operācijas “Four Seasons” norisi un rezultātiem; VP GKrPP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2.nodaļas priekšnieks M.Priednieks sanāksmes dalībniekus informēja par izmeklēšanām automašīnu zādzību jomā. VP GKrPP SSP 2.nodaļas priekšniece I.Pulka informēja par notiekošām aktivitātēm SOCEF projekta ietvaros. Eiropola pārstāvis iepazīstināja ar jaunākajiem Eiropola produktiem, kā arī plānotajām aktivitātēm. Muitas policijas pārvaldes pārstāvis A.Kalvis iniciēja diskusiju par pārrobežu operācijas TOBACCO turpmāko norisi.

Pārējās dalībvalstis informēja par situāciju savā valstīs un aktīvi iesaistījās diskusijās par labākajām sadarbības iespējām.

Šī bija pēdējā OPC sanāksme Latvijas prezidentūras ietvaros. Sākot ar 2019.gadu BSTF prezidentūru pārņem Polija un Vācija. Polija būs atbildīga par operatīvo sanāksmju rīkošanu, savukārt Vācija – par BSTF stratēģisko līmeni.

Latvijas BSTF prezidentūra noslēgsies 2018.gada 29.-30.novembrī ar BSTF Stratēģisko sanāksmi, kurā tiks novērtēti Latvijas BSTF prezidentūras laikā sasniegtie rezultāti, kā lemts par BSTF turpmāko darbības gaitu Vācijas prezidentūras ietvaros ar Polijas operatīvo atbalstu.