Visas aktualitātes Pilnā versija

Nekavē laiku sev un citiem – nelielos negadījumos aizpildi saskaņoto paziņojumu! 2018. gada 29. augusts

Saskaņotais paziņojums ir līdzeklis, ar kuru pats transportlīdzekļa vadītājs var viegli atrisināt nelielus ceļu satiksmes negadījumus, nekavējot pārējos satiksmes dalībniekus. Par to šodien preses konferencē Valsts policija atgādināja transportlīdzekļu vadītājiem, vēršot to uzmanību, kādās situācijās par negadījumu var tikt aizpildīts saskaņotais paziņojums, neiesaistot policiju.

Situācijās, kad noticis neliels ceļu satiksmes negadījums, proti, negadījumā iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi, nav cietušās personas, nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai vai negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nedrīkst vai nevar turpināt ceļu, var tikt sastādīts saskaņotais paziņojums bez policijas klātbūtnes.

Īpaši būtiski par to atcerēties tajos brīžos, kad iespēja notikt nelielam negadījumam ir vislielākā – stāvlaukumos, sastrēgumu laikā un veicot manevru intensīvā satiksmē. Ja neliels negadījums noticis, savas un citu satiksmes dalībnieku ērtības labad, aicinām transportlīdzekļa vadītājus aizpildīt saskaņoto paziņojumu un pēc iespējas ātrāk atbrīvot brauktuvi satiksmei.

Transportlīdzekļu vadītāju ērtībai ir izveidots video materiāls, kurā paskaidrots, kādos gadījumos izmantot saskaņoto paziņojumu. Video materiāls tapis par Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja līdzekļiem.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=LsduWvLEnhw