Visas aktualitātes Pilnā versija

Drosmīgi uzņēmuma darbinieki aiztur zagli; policija uzsāk kriminālprocesu 2018. gada 10. augusts

Vakar, 9. augustā, rīta pusē Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki saņēma izsaukumu uz kādu uzņēmumu Iļģuciemā, kur vīrietis veicis zādzību.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi noskaidroja, ka kāds vīrietis iegājis teritorijā, kur atrodas vairāki uzņēmumi – autoservisi, ofisi u.c. Staigājot pa uzņēmumu telpām, vienā no kabinetiem viņš pamanījis sieviešu somiņu, kas ir atvērta un kurā atrodas naudas maks. Vīrietis, pārliecinoties, ka neviens neskatās, atvēris maku un izņēmis no tā 60 eiro. Taču to pamanījusi kāda cita uzņēmuma darbiniece, kura sākusi skaļi bļaut, pēc kā vīrietis izmetis naudu un meties bēgt. Aculiecinieces bļaušanu izdzirdējuši arī citi uzņēmuma darbinieki, kas skrējuši ļaundarim pakaļ un viņu aizturējuši. Uz notikuma vietu nekavējoties tika izsaukti Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa darbinieki, kuri ļaundari nogādāja iecirknī.

Aizturētais vīrietis dzimis 1981. gadā un iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par analoģiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd aizturētais vīrietis atrodas izolatorā.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)