Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas centrā atsaucīgie iedzīvotāji palīdz aizturēt kabatzagli 2018. gada 24. aprīlis

Vakar, 23. aprīlī, ap pulksten 14.20 Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī tika saņemts izsaukums uz sabiedriskā transporta pieturu Rīgas centrā par tikko veiktu kabatzādzību. Kāds vīrietis bija nozadzis sievietei maku, izņēmis no tā naudu un mēģinājis aizmukt prom no notikuma vietas. Par laimi notikušo pamanīja garāmgājēji, kuri aizturēja iespējamo vaininieku un izsauca Valsts policiju.

Ierodoties notikuma vietā, likumsargi aizturēto 1976. gadā dzimušo vīrieti nogādāja Rīgas Latgales iecirknī notikušā apstākļu skaidrošanai. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka todien kāda sieviete devusies no veikala uz sabiedriskā transporta pieturu. Tā kā sieviete bija iegādājusies ziedus un ielikusi tos neaizvērtā somā, iespējamais vainīgais noskatījis savu guvumu un sekojis cietušajai. Brīdī, kad sieviete kāpusi iekšā sabiedriskajā transportā, vīrietis no viņas somas izvilcis maku, no tā naudu un nometis maku uz ietves. Apzinoties notikušo, cietusī nekavējoties izkāpusi no sabiedriskā transporta un mēģinājusi atgūt nozagto. Iespējamais vainīgais, sapratis, ka ir pieķerts, iemetis naudu atpakaļ transportlīdzeklī un mēģinājis pamest notikuma vietu. To pamanījuši arī tobrīd pieturā esošie garāmgājēji, kuri palīdzējuši cietušajai un aizturējuši aizdomās turēto personu. Tāpat sabiedriskajā transportlīdzeklī iemesto naudu cietusī sieviete vēlāk atguvusi atpakaļ.

42 gadus vecais aizturētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par zādzībām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas izolatorā.

Izsakām pateicību atsaucīgajiem iedzīvotājiem, kuri nebija vienaldzīgi un palīdzēja sievietei atgūt nozagto.

Ņemot vērā notikušo, aicinām iedzīvotājiem iegaumēt dažus vienkāršus ieteikumus, lai nekļūtu par kabatzagļa upuri:
• sabiedriskās vietās būt īpaši vērīgiem;
• makus, telefonus un citas vērtīgas mantas glabāt iekškabatās;
• vērtīgas mantas neglabāt mugursomās;
• rokassomas un plecu somas nēsāt priekšpusē un pēc iespējas tās pieturēt.

(Attēlam ilustratīva nozīme.)