Visas aktualitātes Pilnā versija

Jau trešo gadu bērnus priecē labdarības pasākums “Daugava zem burām” 2017. gada 30. maijs

Vakar, 29.maijā, Ķīpsalā, Pilsētas Jahtkluba piestātnē norisinājās jau par tradīciju kļuvušais Bērnu aizsardzības dienai veltītais labdarības pasākums bērniem “Daugava zem burām”. Labdarības pasākuma laikā bērniem bija iespēja iepazīties ar ūdens satiksmes noteikumiem un drošības jautājumiem, kā arī tika organizēti braucieni pa Daugavu ar buru jahtām un katamarānu.

Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 450 dalībnieku no Rīgas Sociālā dienesta dienas centriem, Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra, Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas, Strazdumuižas internātvidusskolas – attīstības centra vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem un Mārcienas pamatskolas.

Bērniem ar īpašām vajadzībām un bērniem no Rīgas bērnu namiem un dienas centriem, tika sagādāta unikāla iespēja izbaudīt saulaino laiku stundu garā braucienā pa Daugavu ar jahtām un katamarānu – buru kuģi Lībava, buru katamarānu Wild Cat, burinieku Milda, buru jahtu Hugo, Lība, Sidnetta II, Orion, Karamba, Lateko un Rūta.

Pasākuma dalībnieki ar lielu un neviltotu prieku piedalījās šajos izbraukumos. Bērni atzina, ka iegūtā informācija par drošības jautājumiem uz ūdens ir ļoti lietderīga.

Labdarības pasākums “Daugava zem burām” tika organizēts jau trešo gadu. Tāpat kā pērn, arī šogad pasākumu organizēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Nepilngadīgo lietu nodaļa sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policiju, Rīgas Sociālo dienestu un Burāšanas skolu “Nautica”. Bērnus pasākumā pavadīja arī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona 3.rotas policisti jeb Ūdens policijas pārstāvji, Latvijas pludmales glābēju asociācijas pārstāvji un ūdenstransporta kapteiņi.

Pasākums “Daugava zem burām” ir unikāla iespēja neierastā un atraktīvā veidā bērniem nodot tik svarīgu un būtisku informāciju par dažādiem drošības jautājumiem vasarā.

Bildes no pasākuma šeit.