Visas aktualitātes Pilnā versija

Valsts policija aicina uzmanīties no personām, kuras ar suģestijas un hipnozes palīdzību izvilina naudu 2017. gada 29. maijs

Valsts policija šobrīd pārbauda informāciju par sievieti, kura Rīgas centrā, iespējams, no iedzīvotājiem ar suģestijas un hipnozes palīdzību izvilina naudu. Policisti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neticēt svešiniekiem, kuri ar maģijas palīdzību sola novērst it kā draudošas nelaimes. Tāpat tiek aicināts atsaukties ikviens, kurš ir cietis no šāda veida noziegumiem. Informēt policiju iespējams vēršoties tuvākajā iecirknī vai zvanot pa tālruni 67086265, 67086200 vai 110.

      Policijas rīcībā ir nonākusi informācija, ka Vecrīgā vai tās apkārtnē, iespējams, pie garāmgājējiem pienāk sieviete un uzsāk sarunu, stāstot par it kā pastāvošām briesmām radiniekiem, piemēram, paziņo, ka drīzumā mirs uzrunātā iedzīvotāja bērns. Pēc tam ļaundare pret šoka stāvoklī esošo upuri izmanto suģestiju un hipnozi, un pieprasa no cietušā naudu, lai veiktu maģiskus rituālus, kas novērstu it kā draudošo nelaimi.

      Arī iepriekš policijas rīcībā bijusi informācija par šāda veida krāpšanām. Šādi noziegumi var tikt īstenoti pēc dažādām shēmām: noziedznieki hipnozes varā esošajam upurim var prasīt atdot makā esošo naudu vai arī pievest pie bankomāta, lai tiktu izņemta nauda, un pat prasīt doties uz banku pēc tās. 

      Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem. Tāpat tiek aicināts atsaukties ikviens, kurš ir cietis no šāda veida noziegumiem vai, kuram ir jebkāda cita informācija, kas var noderēt izmeklēšanā. Informēt policiju iespējams vēršoties tuvākajā iecirknī vai zvanot pa tālruni 67086265, 67086200 vai 110.  

 (Ilustratīvs attēls: pixabay.com)

 

Sagatavoja:

Gita Gžibovska

Valsts policijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas

vecākā speciāliste

Tālr. 67075264, 27878155

gita.gzibovska@vp.gov.lv