Visas aktualitātes Pilnā versija

Pārdaugavā ielu noziedzības apkarošanas pasākumos pārbaudītas 280 personas un 30 automašīnas 2017. gada 27. marts

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde sadarbībā ar kolēģiem no vairākiem iecirkņiem Rīgas Kurzemes un Rīgas Zemgales iecirkņu apkalpojamās teritorijās rīkoja profilaktiskos pasākumus ar mērķi apkarot ielu noziedzību. Reidu laikā tika pievērsta uzmanība ar narkotisko vielu apriti saistītiem noziegumiem, automašīnu zādzībām, zādzībām no automašīnām, kā arī citiem noziegumiem.

Rīgas Kurzemes iecirkņa apkalpojamā teritorijā reids tika rīkots naktī no 21. uz 22. martu un tajā piedalījās Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde, kā arī policisti no Rīgas Kurzemes iecirkņa, Rīgas Ķengaraga iecirkņa un Rīgas Teikas iecirkņa. Kopā tika pārbaudītas 110 personas un 13 automašīnas.

Kopā sastādīti desmit administratīvo pārkāpumu protokoli, tostarp trīs par dzīvošanu bez derīga personu apliecinoša dokumenta; divi par dzīvesvietas nedeklarēšanu; vēl divi par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā; viens par akcizējamo preču iegādes, realizācijas un uzglabāšanas noteikumu pārkāpšanu; viens par policijas kontroles noteikumu tīšu pārkāpšanu un tik pat par atrašanos sabiedriskā vietā tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu.

Tāpat no kādas personas tika atsavināts 6020 cigaretešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt naktī no 23. uz 24. martu tika rīkots reids Rīgas Zemgales iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Tajā piedalījās Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde, Rīgas Zemgales iecirkņa, Rīgas Brasas un Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti. Kopā tika pārbaudītas 170 personas un 17 automašīnas.

Likumsargu redzeslokā nonāca deviņas personas. Divām personām tika sastādīti admnistratīvo pārkāpumu protokoli par dzīvesvietas nedeklarēšanu; vienai par automašīnas vadīšanu bez tiesībām un vēl vienai par atrašanos sabiedriskā vietā tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Tāpat uzsāktas četras administratīvās lietvedības par iespējamu atrašanos narkotisko vielu ietekmē un viena par policijas kontroles noteikumu pārkāpšanu.

Jāpiebilst, ka gandrīz ikvienā policijas rīkotajā reidā tiek aizturētas arī personas, kuras ir meklēšanā par iepriekš izdarītiem noziegumiem. Šonedēļ profilaktisko pasākumu laikā tika aizturētas četras personas par iepriekš izdarītiem noziegumiem.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)